خارج کردن تومور ۹۵ کیلویی از شکم یک زن + عکس

عصر جنوب – asrejonoob.ir: «کاملش دِوی» چند سالی است که از تومور تخمدانی خود رنج می‌برد اما چون شوهرش فکر می‌کرد که هزینه عمل بسیار گران تمام می‌شود، او مجبور به تحمل تومور برای ۵ سال مرگبار شد.

به گزارش فرادید به نقل از میرر، این زن ۴۵ ساله اهلی میروت در شمال هند می‌گوید که به دلیل هزینه‌های بالا برای خانواده‌اش دیگر به پزشک مراجعه نکرده است. فقر شدید مالی باعث شد تا کاملش دوی (Kamlesh Devi) پنج سال تمام این تومور ۹۵ کیلوگرمی را تحمل کند.

او در تمام این مدت با علم به خطرناک بودن این تومور تصمیم گرفت تا به گفته‌های شوهرش عمل کند، اما شش ماه پیش و پس از مرگ شوهرش تصمیم گرفت تا سرانجام به یک پزشک مراجعه کند. پزشک نیز کاملا رایگان کاملش را تحت مداوا قرار داد. البته این اقدام تحت عنوان «برنامه درمان رایگان هند» صورت گرفت.

عمل جراحی سه ساعت طول کشید و توموری به وزن یک مرد بالغ از شکم او خارج شد. دکتر جاگی، ۶۰ ساله، می‌گوید: «او با درد فراوان به بیمارستان آمد. وضعیت تومور بسیار وخیم شده بود و اگر تاخیر دیگری پیش می‌آمد، مشخص نبود چه بر سر خانم کاملش می‌آمد… من در تومور تخمدانی دیده‌ام، اما هیچ یک تا این اندازه بزرگ نشده بودند. نمونه‌ای از این تومور به آزمایشگاه فرستاده شده است.»

گفتنی است گزارش مربوط به تومور به موسسه «کتاب رکوردهای لیمکا» یا در واقع همان نسخه هندی کتاب گینس، ارسال شده است.

برداشتن تومور 95 کیلوگرمی از شکم یک زن + تصاویر

برداشتن تومور 95 کیلوگرمی از شکم یک زن + تصاویر

برداشتن تومور 95 کیلوگرمی از شکم یک زن + تصاویر

برداشتن تومور 95 کیلوگرمی از شکم یک زن + تصاویر

منبع: Mirror
ترجمه: وبسایت فرادید

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام برای سلامت خود هر کاری را انجام دهید حتی اگر زیر خط هستید.