رقابت ۱۳۸ نفر برای کسب ۶۹ کرسی مجلس در دور دوم انتخابات

عصر جنوب – asrejonoob.ir: رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۳۸ نفر برای کسب ۶۹ کرسی مجلس با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 محمد حسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور، در رادیو گفت‌وگو  اظهار داشت: مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دهم اردیبهشت ماه در ۵۶ حوزه برای انتخاب ۶۹ نماینده برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه وزارت کشور دو تاریخ دهم اردیبهشت و ۲۷ فروردین را برای برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان پیشنهاد کرده بود و این شورا با تاریخ دهم اردیبهشت ماه موافقت کرده است، تصریح کرد: در مرحله اول انتخابات ۲۲۱ نماینده از ۲۰۷ حوزه انتخاب شدند و مرحله دوم انتخابات در ۵۶ حوزه برای انتخاب ۶۹ نماینده برگزار خواهد شد.
این مقام مسئول در وزارت کشور با تاکید بر اینکه در جریان این انتخابات ۱۳۸ نفر با هم رقابت می‌کنند و ۱۵ هزار و ۸۰۰ صندوق رای در این انتخابات خواهیم داشت، ادامه داد: انتخابات در مرحله دوم در ۲۱ استان برگزار می‌شود و از نظر تهیه تعرفه و امکانات برای برگزاری انتخابات تدابیر و اقدامات لازم انجام شده است.
مقیمی با بیان اینکه از صندوق‌هایی که برای انتخابات خبرگان استفاده شد برای این انتخابات استفاده خواهیم کرد، در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات در این مرحله به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد یا نه ، گفت: مرحله دوم انتخابات به مانند مرحله اول برگزار خواهد شد . همان طور که اطلاع دارید شورای نگهبان ایراداتی را به سیستم ارائه شده برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی گرفته که این ایرادات همچنان باقی است و انتخابات در این مرحله به مانند مرحله اول برگزارخواهد شد.
وی با بیان اینکه البته از ۲۴ مرحله انتخابات ۲۲ مرحله آن ماشینی است و دو مرحله رای‌گیری و شمارش آرا دستی است، ادامه داد: به خاطر اینکه تعداد داوطلبان کمتر است کار در این دوره نسبت به دوره قبل ساده‌تر است ولی این چیزی از اهمیت این انتخابات نمی‌کاهد.
مقیمی خاطرنشان کرد: حدود ۲۳ الی ۲۴ درصد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مرحله دوم انتخاب خواهند شد از کاندیداها و طرفداران آن‌ها خواست که به قانون احترام گذاشته، اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و با مجریان قانون همانند مرحله اول همکاری های لازم را داشته باشند.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.