نتایج آزمون دکتری روز دوشنبه اعلام می شود

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار نتایج اولیه‌ آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ در روز دوشنبه ۱۶ فروردین ماه خبر داد.

حسین توکلی، گفت: برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵، ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام نموده‌اند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۴۳۲ نفر زن و ۹۰ هزار و ۸۲۱ نفر مرد بودند.

وی افزود: این آزمون در ۷ گروه آموزشی و ۷۷ کد رشته امتحانی در صبح روز جمعه ۱۴ اسفند ۹۴ در ۵۴ شهرستان مختلف کشور برگزار شد و طی برگزاری آن داوطلبان هر یک از کد رشته‌های امتحانی به سوالات تخصصی مندرج در دفترچه شماره ۱ آزمون در مدت ۱۲۰ دقیقه و به ۳۰ سوال استعداد تحصیلی و ۳۰ سوال زبان عمومی دفترچه شماره ۲ در مدت ۹۰ دقیقه پاسخ دادند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این که از ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام کننده، ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ نفر در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، اظهار کرد: از تعداد ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ داوطلب حاضر در جلسه ۵۵ هزار و ۴۷۲ نفر زن و ۷۲ هزار و ۲۵۲ نفر مرد بودند.

توکلی در ادامه از اعلام نتایج اولیه‌ آزمون دکتری در روز دوشنبه خبر داد و گفت: به منظور ایجاد فرصت بیشتر برای داوطلبان، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، نتایج اولیه‌ی آزمون مذکور روز دوشنبه از طریق کارنامه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان و وارد نمودن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و سایر مشخصات فرد نسبت به رؤیت کارنامه اولیه اقدام نمایند.

آغاز فرآیند انتخاب رشته از ۱۷ فروردین

وی افزود: داوطلبانی که دارای نمره کل تراز نهایی مثبت باشند می‌توانند مطابق ضوابط مندرج در اطلاعیه‌ای که از امروز روی سایت سازمان قرار گرفته است، اقدام کنند. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از تاریخ سه شنبه ۱۷ فروردین‌ماه لغایت روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه می توانند برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته محل اقدام نمایند

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.