ایران: قطعا از بوئینگ هواپیما می خریم

عصر جنوب – asrejonoob.ir: خبرگزاری ایلنا: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه مذاکره با شرکت هواپیماساز بوئینگ آمریکا ادامه دارد گفت: به احتمال قوی با بوئینگ هم قرارداد خرید هواپیما امضا می‌کنیم.

علی عابدزاده با اشاره به ضرورت افزایش ناوگان هوایی کشور گفت: علاوه بر نوسازی و توسعه ناوگان،‌افزایش ایمنی و بهره‌وری یکی از مهمترین ضروریات خرید هواپیما بحث اشتغال‌زایی در صنعت هوانوردی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر درصنعت هوانوردی فقط بیش از هزار خلبان بیمار وجود دارد که با افزایش تعداد هواپیماها و خرید هواپیماهای جدید می‌توان ضریب اشتغال در صنعت هوانوردی را به طور قابل توجهی افزایش داد.

عابدزاده با بیان اینکه تمام ایرلاین‌ها مورد حمایت سازمان هواپیمایی هستند گفت: تنها ایران ایر نیست که وارد مذاکره و بحث خرید هواپیما شده در حال حاضر سایر ایرلاین‌ها در حال مذاکره و رایزنی خرید هواپیما از شرکت‌های خرید معتبر از جمله ایرباس هستند.

وی افزود: همچنین مذاکره با بوئینگ هم متوقف نمانده و رایزنی‌ها ادامه دارد و به احتمال زیاد بوئینگ هم به ایران هواپیما می‌فروشد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در قرارداد ۱۰ و نیم میلیارددلاری خرید هواپیما از ایرباس حائز اهمیت است این است که این قرارداد بدون هیچ واسطه‌ای انجام شده و بدون تکیه بر اعتبارات دولت قرار است اقساط آن پرداخت شود.

وی همچنین درباره فروش بلیت‌های چارتری در بازار گفت: به طور قطع ایرلاین‌ها اجازه فروش پرواز چارتری به آژانس‌های مسافرتی را ندارند و ملزم به ارائه پروازهای برنامه‌ای هستند.

عابدزاده با بیان اینکه به دنبال کاهش پروازهای چارتری در سال آینده هستیم ادامه داد: تاکنون برای پروازهای نوروزی چیزی حدود ۲۰ هزار مجوز پرواز صادر شده که ایرلاین‌ها هنوز هم درخواست افزایش پرواز را دارند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.