جانشین سپاه: موشک‌های دور برد محصول تحریم‌ها هستند/حزب‌الله ۱۰۰هزار موشک دارد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به توانمندی‌های سپاه در تولید انبوه موشک در بردها و کلاس‌های مختلف اظهار کرد: توانایی ما در ذخیره‌سازی موشک‌ها کمتر از تولید آنهاست.

به گزارش روزنو، سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران در حاشیه رزمایش اقتدار ولایت در جمع خبرنگاران با اشاره به ذخایر موشکی سپاه اظهار کرد: امروز با ذخایر انبوهی از سیستم‌های موشکی بالستیک با بردهای مختلف مواجه هستیم که اینها هر لحظه آماده‌اند تا از نقاط بی‌شمار در کشور بنا به دستور علیه اهداف مورد نظر شلیک شوند.

وی با بیان اینکه برای ارزیابی و اطمینان از استقرار آمادگی سیستم‌های موشکی به صورت مکرر تمرینات شبه‌سازی‌شده‌ای انجام می‌دهیم، اظهار کرد: برای ارزیابی و اطمینان از استقرار آمادگی این سیستم‌ها علاوه بر اینکه به صورت مکرر با تمرینات شبیه‌سازی‌شده سیستم‌ها را تا مرحله آتش آماده نگه می‌داریم، از پرتاب‌های واقعی نیز غافل نیستیم و این پرتاب‌ها برای حفظ و استمرار آمادگی رزمی سیستم‌های موشکی انجام می‌شوند.

سلامی با اشاره به پرتاب موشک‌های دوربرد بالستیک از ارتفاعات البرز شرقی در صبح امروز خاطرنشان کرد: روز گذشته موشک‌های سپاه از سکو و سیلوهای زیرزمینی پرتاب شدند و امروز شاهد پرتاب این موشک‌ها از دره‌ای در قلب سرزمین اسلامی‌مان بودیم.

وی با اشاره به جزئیات موشک‌های پرتابی اظهار کرد: امروز موشک‌های دوربرد قدر ‌H ازارتفاعات البرز شرقی شلیک شدند و اهداف مورد نظر خود را در فواصل از پیش تعیین شده مورد اصابت قرار دادند.

جانشین فرمانده سپاه پاس داران با تاکید بر اینکه هدف اصلی رزمایش اقتدار ولایت اعمال اراده ایران برای دفاع و بازدارندگی و اعلام این اراده است، خاطرنشان کرد: پیام این رزمایش برای همه سرزمین‌های اسلامی امنیت، آرامش، حمایت و اقتدار و برای دشمنان دفاع و بازدارندگی خواهد بود.

سلامی گفت: اگر دشمنان ما بخواهند نیت بدخواهانه‌ای را عملی کنند این موشک‌ها آماده پرواز و شلیک به سمت هر هدفی هستند.

سلامی تاکید کرد: این موشک‌ها محصول تحریم‌ها هستند و هرچه تحریم‌ها شدت بیشتری داشته باشند ما نیز تلاش و حرکتمان به سمت تولید این موشک‌ها بیشتر خواهد شد.

سلامی همچنین با اشاره به تعداد موشک‌های در اختیار سپاه خاطرنشان کرد: حزب‌الله بیش از ۱۰۰ هزار موشک ذخیره دارد حال قطعاً جمهوری اسلامی می‌تواند ده‌ها برابر موشک آن هم در کلاس‌های مختلف در اختیار داشته باشد. ما همواره اعلام کرده‌ایم که توانایی‌مان در انبار کردن موشک‌ها کمتر از تولیدکردن آنهاست.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های سپاه پاسداران در انتقال تجربیات خود به نیروهای مقاومت اظهار کرد: ما قدرت و تجربیات بسیار ارزشمندی که طی سال‌های اخیر به ویژه دوران تحریم به دست آورده‌ایم، نه‌ تنها متعلق به ملت و مسلمان ایران می‌دانیم بلکه مسلمانان دنیا را نیز در آن سهیم می‌دانیم. قطعا همه تجربیات و دستاوردهای علمی، فنی، عملی، تاکتیکی و استراتژیکی خود را به دوستان خود در دنیای اسلام و جبهه مقاومت منتقل می‌کنیم تا علیه آمریکا، اسرائیل و متحدان آنها به کار بگیرند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.