خودروهای چینی پلاک اروند جایگزین تویاتای ژاپن در ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز شد

عصر جنوب: مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی اهواز از ورود خودروهای چینی پلاک اروند به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اهواز خبر داد و گفت: با توجه به کیفیت،قیمت مناسب و خدمات پس از فروش، خودوهای چینی (جیلی) پلاک اروند وارد این ناوگان می شود.

‘موسی ممبینی’ چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: برای ورود ماشین های پلاک اروند به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اهواز (تاکسی) سه مدل تویوتا، نیسان و خودروی جیلی (Geely)ساخت کشور چین انتخاب شده که با توجه به کیفیت ،قیمت تمام شده و خدمت پس از فروش خودرو جیلی ساخت چین وارد می شود.

وی افزود: پیش از این نیز خودروهای ون موجود در اهواز از کشور چین وارد شده بود که خوشبختانه با شرایط آب و هوایی در اهواز تاکنون کارایی مناسبی داشته است.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی اهواز بیان کرد: هم اکنون فضای رقابتی خوبی بین شرکت های تولید کننده خودرو برای واردات با پلاک اروند به وجود آمده، اما باید برای ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز خودرویی انتخاب شود که متقاضیان توان خرید را داشته باشند.

ممبینی گفت: قیمت خودروهای وارد شده با پلاک اروند بر اساس آیتم های بورس و قمیت های جهانی متغیر است اما قیمت خودروهای چینی جیلی ۳۵۰ تا ۳۷۰ میلیون ریال است.

وی اظهار کرد: همچنین نرخ خودرو نیسان نیز حدود ۴۲۰ میلیون ریال و خودرو تویوتا کرولا نیز۶۰۰میلیون ریال است که به نظر می رسد قیمت این دو نوع خودرو برای متقاضیان گران است.

وی گفت: اقدامات لازم مانند برای ثبت نام متقاضیان و عرضه خودرو انجام شده و رایزنی لازم با بانک های عامل برای ارایه تسهیلات خرید خودرو به متقاضیان در حال انجام است.

ممبینی با اشاره به اینکه بانک شهر یکی از بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات خرید خودرو پلاک اروند برای ورود به ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز است افزود: مجوز لازم برای ورود دو هزار و ۵۰۰خودرو سواری و ۵۰۰دستگاه خودرو ون صادر شده که ورود این تعداد خودرو می تواند مشکلات اهواز در این بخش را حل کند.

وی ادامه داد: با تایید پرداخت تسهیلات از سوی بانک های عامل فراخوان ثبت نام از متقاضیان شروع می شود و با توجه به کیفیت خودرو انتخاب شده و همچنین قیمت مناسب نسبت به کیفیت و قیمت خودروهای تولید داخل از این طرح استقبال خوبی خواهدشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی اهواز گفت: هم اکنون قیمت خودرو سمند ۳۱۰ میلیون ریال است که با توجه به کیفیت و امکانات خودور جیلی ساخت کشور چین، خرید این نوع خودرو به نفع متقاضیان است.

ممبینی افزود:مسوولان خوزستان معتقد به حمایت از تولیدات داخل کشور هستند اما از دی پارسال شرکت های خودروسازی داخلی هیچ خودرویی را وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نکرده اند و این در حالی است که یکی از مشکلات اساسی کلانشهر اهواز کمبود خودرو در این بخش است.

در آخرین جلسه برگزار شده در استانداری خوزستان’ˈاحمد سیاحی ‘ معاون عمرانی استاندار خوزستان، از ورود خودروهای تویوتا به ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز خبرداد و اعلام داشت:بر اساس بررسی انجام شده بهترین خودرو برای واردات از منطقه آزاد اروند و استفاده در ناوگان حمل و نقل عمومی تویوتا است و مقررشد تنها خودروهای تولید سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ میلادی به خوزستان وارد شود و صحبتی از ورود خودروهای چینی به ناوگان حمل و نقل خوزستان از جمله اهواز نبود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.