صبح کارون به نقل از نماینده شهرکرد: مسولان اصفهانی درباره زاینده رود دروغ می گویند!

عصر جنوب: روزنامه صبح کارون در تیتر اصلی خود با عنوان ‘مسولان اصفهانی درباره زاینده رود دروغ می گویند’ به نقل از ‘سید سعید زمانیان’ نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تابناک به بررسی موضوع کم آبی استان اصفهان و خشکی زاینده رود پرداخته است.
در این مطلب به نقل از نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی پیرامون علت اصلی خشکی زاینده رود آمده است: تغییر اقلیم، عدم بارش برف و خشکسالی شش سال اخیر در کشور، باعث خشک شدن زاینده رود است.

در ادامه این مطلب آمده است: ولی در این ارتباط باید چند نکته را یادآور شوم؛ نخست اینکه مدیریت سد زاینده رود از صفر تا صد در اختیار استان اصفهان است و خروجی سد زاینده رود در سد تنظیمی هرچقدر است به خاطر زایش ها در حاشیه زاینده رود در چهارمحال و بختیاری یک متر و نیم در ارتفاع بیشتر به استان اصفهان انتقال داده می شود.

‘سید سعید زمانیان’ بیان داشته است: ما این موضوع را به مسولین کشوری نشان داده ایم، این حرف ها که این آقایان می زنند، مبنی بر زیاد استفاده کردن از آب در چهارمحال و بختیاری دروغ است و دلیل خشکی زاینده رود، سوء مدیریت و توسعه نامتوازن در سال های گذشته بوده است.

این روزنامه به نقل از این نماینده مجلس در خصوص کمبود آب شرب در اصفهان نوشته است: مسولان در اصفهان شایعه پراکنی و دروغ می گویند و هیچ موقع کسی نگفته آب شرب برای کسی تامین نشود، ما گفته ایم باید آب شرب همه تامین شود ولی جلوی زیاده خواهی ها و تغییر بستر رودخانه می ایستیم.

زمانیان در ارتباط با تونل گلاب دو یا بهشت آباد گفت: این پروژه بدبختی استان اصفهان را در پی دارد، این ها به مردم دروغ می گویند، نزدیک به ۸۰ هزار تن از مردم اصفهان در حاشیه زاینده رود از حدفاصل چم نار تا باغ بهادران آواره می شوند.

روزنامه فرهنگ جنوب نیز در ستون زیر ذره بین در مطلبی با عنوان ‘حاشیه ای بر ‘مدال نوکری’ شهردار اهواز به بیانیه ای از ‘سید خلف موسوی’ پرداخته است.

در این بیانیه، وی خود را شهرداری فراتر از اقلیت و اکثریت و شهردار همه اعضا دانسته و گفته است که شهرداری اهواز با پشتوانه و دلگرمی همه اعضای شورای شهر گام های بلندی برای تغییر وضعیت موجود و بهبود چهره شهر برداشته است.

در ادامه این بیانیه در این ستون آمده است: بنده خود را خدمتگزار برای شهروندان عزیز اهوازی می دانم و تاکید همیشگی دارم که تک تک مدیران شهرداری می بایست مدال نوکری مردم اهواز را با افتخار و اعتقاد بر سینه داشته باشند.

روزنامه نور خوزستان نیز در ستون راوی در مطلبی با عنوان ‘چرا رحمت ها را اسباب زحمت می کنیم نوشته است: بعضی ها معتقدند که ما خوزستانی ها خیلی از گرفتاری هایی که داریم مولود بی توجهی و بدتر از آن کفران نعمت است و همین عامل موجب شده که علی رغم برخورداری از نعمت های خدادادی، در بسیاری از موارد کمبود یا مشکل داشته باشیم که البته بخشی از این معضلات ناشی از سوء مدیریت هاست که سرانجام باید روزی برای حل آنها چاره اندیشی شود.

نگارنده این ستون در ادامه نوشته است: دعا کنیم به درجه ای برسیم که ضمن شاکر بودن از مواهب و نعمات الهی، از آنچه در اختیار داریم به نحو مطلوب بهره ببریم نه اینکه هر رحمت الهی، زحمتی برای مردم بشود که دود ناشکری آن به چشممان برود.

روزنامه کارون نیز در صفحه دیار کارون در ستون نیم نگاه در مطلبی با عنوان ‘در پی اختلاف به وجود آمده در شورای شهر اهواز و شهرداری، طعم ناچسب مدیریت در حوزه شهری’ به قلم ‘مجتبی گهستونی’ آورده است: قطعا اهواز یکی از بداقبال ترین شهرهای ایران در تجربه برخورداری از پارلمان مدیریت شهری – شورای شهر – است.

در این مطلب علاوه بر بررسی دوره های مختلف شورای شهر آمده است: در حالی که از مدت زمان عمر شورای چهارم، نیمی از آن باقی مانده است و شهرداری این کلان شهر، فارغ از اینکه اقدام مفیدی شده یا نشده است از تمام پتانسیل ها، قوت ها، ضعف ها و کمبودهای موجود در شهر اطلاع کافی دارد و اختلاف موجود در سطح شورا و شهرداری برای ناظران متولیان شهری، این ذهینت را به وجود آورده که چقدر خوب است که از ‘طعم نچسب مدیریت در حوزه شهری’ فاصله گرفته شود.

همچنین ‘نگارش نامه شهردار برای تعیین مواضع و نحوه تعامل با شورای اسلامی شهر اهواز؛ قائل به اقلیت و اکثریت نیستم’، ‘صید عیسی دارایی’، رییس مجمع نمایندگان خوزستان: مشکلات خوزستان نتیجه کتمان واقعیت هاست و ’۴۰ هزار دانش آموز خوزستانی چشم انتظار کمک های جشن عاطفه ها’ مهمترین عناوین صفحه خوزستان روزنامه وحدت را به خود اختصاص داده است.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • تشکر ميکنم از اطلاع رساني شما