تبلیغات داعش در ایران

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در حاشیه نشست روسای عملیات ویژه پلیس آگاهی ناجا با اشاره به نقش پررنگ پلیس آگاهی در برقراری عدالت در جامعه اظهار داشت: پلیس آگاهی بازوی توانمندی برای برقراری عدالت کیفری در کشور است و نقش بسیار مهمی در ایجاد امنیت در جامعه دارد.
وی افزود: پلیس در برخورد با جرائم سازمان یافته، قاچاقچیان مواد مخدر، سارقین حرفه‌ای و مجرمین به عادت هیچگونه آتش‌بسی ندارد و پلیس و دستگاه قضایی در برخورد با مجرمین قاطعانه ایستادگی می‌کنند.
رئیسی با اشاره به پیشرفت‌های انجام شده در ابزارهای علمی کشف جرم گفت: مبنای دستگاه قضایی بر آن است که با مجرمین برخورد عبرت‌آمیزی داشته باشد و خوشبختانه شاهدیم که با توجه به حرکت پلیس به سمت بهره‌مندی از ابزارهای نوین کشف جرم، در بسیاری از موارد مجرمان در زمان بسیار کوتاهی دستگیر می‌شوند.
وی با تاکید بر لزوم مجهزتر شدن پلیس به تجهیزات روزآمد اظهار داشت: امروز مجرمین با سوءاستفاده از فضای مجازی دست به اقدامات مجرمانه خود می‌زنند و این در حالی است که یک پلیس خود می‌بایست باحضور فعال خود عرصه را بر مجرمان تنگ کند.
* تلاش قاچاقچیان برای ورود پولهای کثیف به جریان بانکی کشور
دادستان کل کشور با اشاره به نقش ویژه پلیس در مبارزه با پولشویی گفت: امروز قاچاقچیان به دنبال وارد کردن پولهای حاصل از قاچاق به جریان بانکی هستند و از این رو لازم است وزارت اقتصاد و سایر سازمانها و دستگاه‌های اقتصادی مسئول تعامل مناسبی را با پلیس داشته باشند تا از ورود جریان این پول ناپاک به پولهای سالم بانکی جلوگیری کرده و در جهت پیشگیری از پولشویی و شناسایی حساب‌های ناپاک اقدام کنند.
* واکنش دادستان کل کشور به تبلیغات داعش در ایران
رئیسی در پاسخ به سوالی در خصوص تحرکات داعش در کشور اظهار داشت: طبعا این گروه تروریستی به‌دنبال افراد جدیدی است که با توجه به آگاهی مردم ایران و روحیه دشمن‌ستیزی آنها، تبلیغات این گروه تروریستی در کشور ما بی‌اثر است.
وی ادامه داد: البته اقدامات وحشیانه این گروه تروریستی کار را به جایی رسانده که صدای کشورهایی را که در تشکیل و تجهیز این گروه نقش داشتند، درآورده است. البته این کشورها نیز به ظاهر از این گروه تروریستی اعلام برائت می کنند، اما از تجهیز این گروه دست برنمی‌دارند.
رئیسی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر با حضور نیروهای اطلاعاتی، انتظامی و امنیتی در کشورمان اوضاع تحت کنترل است.
* ادعاهای بابک زنجانی بی‌اساس است
دادستان کل کشور در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه ادعای وکیل بابک زنجانی مبنی بر انجام اقداماتی در جهت پرداخت بدهی موکلش و اطلاع دستگاه قضایی از این اقدامات گفت: تمامی ادعاهای این فرد مورد بررسی قرار گرفت و حتی تیم‌هایی نیز برای بررسی ادعاهای این متهم به خارج از کشور اعزام شدند، اما علی‌رغم تمام ادعاهای وی مبنی بر وجود اموال و دارایی‌هایی در خارج از کشور نتوانستیم به غیر از اموال شناسایی شده قبلی وی، دارایی دیگری را شناسایی کنیم و لذا ادعاهای بابک زنجانی در این خصوص کاملاً بی‌اساس است.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.