وزیر اطلاعات: کاندیداها نباید بی‌دلیل از انتخابات محروم شوند اگر اینگونه شود پا روی حق الناس گذاشته شده/تمایلات جناحی نباید عاملی برای محروم کردن کسی در انتخابات باشد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: وزیر اطلاعات با اشاره به حرکت امام راحل (ره) در مساله انقلاب که تکلیف محور بوده است، گفت: ما در مذاکرات هسته‌ای هم از روش امام حسین (ع) استفاده کردیم.

به گزارش روزنو، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علمی و فناوری سراسر کشور ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) این واقعه را نه تقابل دو طرف بلکه تجاوز یک طرف درگیری قلمداد کرد و اظهارداشت: در واقعه کربلا عاطفه و احساس و تفکر انسان تحریک می‌شود ولی بخش عاطفه و احساس زودگذر است ولی تفکر عاشورایی همیشه ماندگار است و اگر می‌خواهیم این تفکر به اعمال و رفتارمان حاکم شود باید عقل و فکرمان حسینی باشد.

وزیر اطلاعات با اشاره به حرکت امام راحل (ره) در مساله انقلاب که تکلیف محور بوده است، گفت: ما در مذاکرات هسته‌ای هم از روش امام حسین (علیه السلام) استفاده کردیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سیستم اطلاعاتی کشور خود را خدمتگزار مردم به حساب می‌آورد، افزود: پیام‌های مقام معظم رهبری برای دانشگاه‌ها نشانگر لزوم آرامش و اطمینان در دانشگاه‌ها و مراکز علمی است و ما وظیفه خود می‌دانیم آرامش و امنیت را فراهم کنیم به صورتی که استاد و دانشجو با اطمینان خاطر، درس بدهد و سؤال کند و حاکمیت چنین فضایی است که موتور علمی کشور را به حرکت در می‌آورد.

علوی با بیان اینکه راهبرد وزارت اطلاعات درخصوص دانشگاه‌ها، ابراز عقاید و افکار و تدریس با دلایل منطقی و متقن است، خاطرنشان کرد: در این شرایط امنیت با هماهنگی دانشگاهیان و با هزینه کمتر در این مراکز آموزش عالی ایجاد می‌شود و کاملاً معتقدیم که همراهی دانشگاهیان با سیستم اطلاعاتی کشور نقش موثری در ایجاد آرامش و امنیت دارد.

وی با بیان اینکه مجموعه وزارت اطلاعات، پلیس امنیت نیست، ادامه داد: امروزه مجموعه افرادی که در وزارت اطلاعات خدمت می‌کنند، یک مجموعه علمی تحصیل کرده و متفکر است و افرادی هم که جذب می‌شوند از همین گروه فرهیخته و باسواد هستند.

علوی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات حق الناس است گفت: ما در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نماد مردم‌سالاری قرار داریم که باید رقابتی سالم و تعیین کننده برای مردم باشد و با امنیت کامل و همه‌جانبه برگزار شود.

وی ادامه داد: افرادی که برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت نام می‌کنند و به صورت قانونی شرایط ثبت نام را دارا می‌باشند، نباید بی‌دلیل محروم شوند و اگر اینگونه شود پا روی حق الناس گذاشته شده است.

علوی خاطرنشان کرد: تمایلات جناحی نباید عاملی برای محروم کردن کسی در انتخابات باشد و فقط قانون مصوب در نظردهی وزارت اطلاعات درخصوص سازمان انتخابات مؤثر خواهد بود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.