ارز ارزان شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: بازار ارز و سکه همزمان با تایید برجام توسط شورای نگهبان و اعلام جزییات سیاست های جدید اقتصادی توسط مردان اقتصادی دولت در آغاز فعالیت خود با کاهش قیمت ها مواجه شده به نحوی که نرخ ها در این بازار روند نزولی به خود گرفته است.
برهمین اساس نرخ دلار که روز گذشته سه هزار و ۴۷۳ تومان تعیین شده بود تا این لحظه از معاملات با ۱۸ تومان افت به ۳۴۵۵ تومان کاهش یافت.
همچنین نرخ هر یورو در بازار آزاد با ۳۰ تومان افت سه هزار و ۹۴۰ تومان و هر پوند با ۱۵ تومان کاهش ۵ هزار و ۳۳۵ تومان قیمت خورد.
البته بازار سکه و طلا نیز از این تحولات بی نصیب نمانده و در حالی امروز با افت قیمت ها مواجه شده که نرخ هر اونس طلای جهانی همانند دیروز ۱۱۷۸ دلار است.
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و قدیم به ترتیب با ۱۵۰۰ و ۴ هزار تومان تا این لحظه به ۹۴۸ هزار تومان و ۹۴۵ هزار تومان کاهش یافته است.
هر قطعه نیم سکه بهار آزادی نیز تا این لحظه با دو هزار تومان افت ۴۷۳ هزار تومان و هر ربع سکه با سه هزار تومان افت ۲۵۰ هزار تومان فروخته شد.
هر سکه یک گرمی با دو هزار تومان کاهش ۱۷۰ هزار تومان و هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز ۹۶ هزار و ۴۰۰ تومان خرید و فروش شد.
البته ناگفته نماند در حالی بازار ارز امروز با افت قیمت ها مواجه شده که صرافان میدان فردوسی و پاساژ افشار معتقدند نه تنها تا پایان معاملات امروز بلکه در روزهای آینده نیز بازار ارز با افت قیمت ها مواجه می شود.
البته ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی روز گذشته از تک نرخی شدن ارز در اوایل سال ۹۵ خبر داد و گفته بود: مقدمات اجرای این برنامه نیز در حال حاضر فراهم شدن است.
وی ادامه داد: فضا و شرایط برای یکسان سازی نرخ ارز وجود دارد اما به دلیل ضرورت وجود کانال های ارتباطی بین المللی زمان اعلام شده برای تک نرخی شدن ارز ۶ ماه بعد از عملیاتی شدن برجام است.
برهمین اساس با توجه به تحولات بین المللی و داخلی اقتصاد ایران به نظر می رسد بازار ارز در روزهای آینده با تحولات قیمتی و کاهش قیمت ها مواجه شود.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.