خرید قولنامه‌ ای دختر یک ساله در مشهد!

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: تلفن پلیس ۱۱۰ مشهد به صدا درآمد و فرد ناشناسی از نگهداری غیرقانونی دختری خردسال در منطقه همت آباد خبر داد. در این جریان یک نفر بازداشت و متهم ۵۱ ساله اعتذاف کرد: مهلا بین ۸ تا ۱۲ماه سن داشت و در حضور فرد دیگری که شاهد این ماجرا بود (یکی دیگر از متهمان) او را به مبلغ ۸۰۰ هزار تومان و به صورت قولنامه‌ای خریدم.
روزنامه خراسان: هنوز چشمان دخترک معصوم درانتظار یافتن پدر و مادر واقعی اش اشک بار است. دختر کوچکی که ۲سال قبل تصویرش در قاب دوربین خبرنگار ما نقش بست تا شاید او نیز آغوش گرم پدر ومهر مادر را حس کند، اما با گذشت چندین ماه از این ماجرا ،هنوز چشمان مهلا به در شیرخوارگاه حضرت علی اصغر (ع) مشهد خیره مانده است شاید روزی خبری خوش، غبار از چهره غمگین او برگیرد.

سیزدهم دی سال ۱۳۹۲ به نیمه شب نزدیک می‌شد که تلفن پلیس ۱۱۰ مشهد به صدا درآمد و فرد ناشناسی از نگهداری غیرقانونی دختری خردسال در منطقه همت آباد خبر داد.

دقایقی بعد، گروهی از ماموران کلانتری خواجه ربیع مشهد با صدور دستوری از سوی قاضی علی اکبر صفائیان (قاضی وقت شعبه ۸۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب) و با رعایت موازین شرعی و قانونی وارد منزل مذکور شدند اظهارات ضد و نقیض ساکنان منزل کافی بود تا ماموران انتظامی، مهلای ۳ساله را به کلانتری منتقل کنند.

هنوز ساعتی از این ماجرا نگذشته بود که خودروی امدادی ۱۲۳ مرکز بهزیستی، مقابل کلانتری توقف کرد و «مهلا» با دستور قضایی به شیرخوارگاه حضرت علی اصغر(ع) انتقال یافت. بدین ترتیب تحقیقات گسترده پلیسی کارآگاهان اداره جنایی برای روشن شدن زوایای تاریک پرونده مهلا آغاز شد. کارآگاهان در اولین مرحله از بررسی‌های اطلاعاتی و پلیسی خود، ۳ متهم را در این باره بازداشت کردند.

پس از درج تصویر مهلا چندین خانواده که مدعی بودند مهلا دختر آنان است به دستگاه قضایی مراجعه کردند، اما آزمایش‌های ژنتیکی خلاف ادعای آن‌ها را به اثبات رساند و بدین ترتیب مرد ۵۱ ساله‌ای که از دختر مذکور نگهداری می‌کرد دوباره مورد بازجویی‌های فنی قرار گرفت، او در آخرین اظهارات خود گفت: با گذشت حدود ۳۰سال از ازدواج من و همسرم، هیچ وقت صاحب فرزندی نشدیم من که می‌دانستم این موضوع همسرم را رنج می‌دهد درصدد راهی برآمدم تا دختری را به فرزندی قبول کنم.

در همین اثنا به واسطه یکی از متهمان دستگیر شده، با مردی آشنا شدم که مدعی بود می‌تواند دختر خردسالی را برای فرزندخواندگی به من بدهد آن روز که او «مهلا» را نزد ما آورد؛ مهلا بین ۸ تا ۱۲ماه سن داشت و در حضور فرد دیگری که شاهد این ماجرا بود (یکی دیگر از متهمان) او را به مبلغ ۸۰۰ هزار تومان و به صورت قولنامه‌ای خریدم.

این مرد برای اثبات ادعایش قولنامه مذکور را نیز به کارآگاهان ارائه داد و افزود: آن‌ها مهلا را «ستایش» صدا می‌زدند، اما من نام «مهلا» را برای او انتخاب کردم و این دختر کوچک نزد ما ماند تا این که همسرم به دلیل بیماری فوت کرد. هنوز ۲ روز بیشتر از مرگ همسرم نگذشته بود که ماموران انتظامی در جریان ماجرا قرار گرفتند و «مهلا» را به مرکز بهزیستی منتقل کردند.

شایان ذکر است این دختر که هم اکنون حدود ۵سال دارد همچنان در آرزوی دیدار پدر و مادر واقعی اش لحظه شماری می‌کند شاید که… تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی درحالی برای یافتن مردی که «مهلا» را فروخته است ادامه دارد که آن مرد متواری شده است و پلیس در جست وجوی وی، پیگیری این پرونده را همچنان در دستور کار دارد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.