ادامه رکود بازار خودروهای داخلی/ کاهش قیمت خودروهای خارجی

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: اکثر فروشندگان خودرو با اشاره به اینکه بازار خودرو تا یک ماه آینده با تغییراتی روبه رو نخواهد شد معتقدند پس از توافق هسته‌ای در پی نوسانات ارزش دلار تعدادی از قیمت خودروهای خارجی با کاهش مواجهه شده است.

بعد از پایان تعطیلات و اعلام نتایج مذاکرات هسته‌ای، انتظار می رفت تغییراتی در بازار خودرو مشاهده شود اما شواهد و گزارش های میدانی حاکی از آن است که با آغاز معاملات هنوز بازار خرید و فروش خودرو در رکود بسر می برد و خبری از رونق معامله در آن نیست.

برخی دلیل این رکود را تعطیلات چند روز گذشته می‌دانند و معتقدند بازار خودرو طی روزهای آینده رونق خرید و فروش را خواهد دید. اما عده ای دیگر با این اعتقاد که تا قیمت خودرو تعیین تکلیف  نشود مردم با امید به کاهش قیمت ها تمایلی به خرید ندارند؛ می‌گویند بازار خودرو به این زودی ها شاهد رونق نخواهد بود.

یکی از فعالان بازار خودرو در این رابطه با اعلام اینکه بازار خودرو تا یک ماه آینده با تغییراتی روبه رو نخواهد شد، افزود: پس از توافقات هسته‌ای نوساناتی در قیمت دلار اتفاق افتاد و در کنار آن قیمت خودروهای خارجی هم با کاهش مواجهه شده است.

جعفری با اشاره به اینکه در شرایط فعلی شرکت‌های خودروساز اقدام به فروش ویژه برخی از محصولات خود کرده‌اند، گفت: تجربه ثبات کرده خودروسازان بعد از فروش ویژه محصولات برنامه جدیدی را در عرضه محصولات خود در سطح بازار اجرایی کرده اند به همین منظور باید ببینیم طی هفته های جاری آنها تغییرات قیمت محصولات خود را چگونه انجام خواهند داد.

هم اکنون در سطح بازار پژو پارس سال با قیمت ۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سمند EF7  دوگانه سوز (دو ایربگ) حدود ۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان،  پژو ۲۰۶ ( تیپ ۲ ) با قیمت ۳۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ ( تیپ ۵) ۳۵ میلیون ۷۰۰ هزار تومان و رنو تندر E2  دو ایربگ  ۴۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می شود.

همچنین سایپا ۱۱۱ EX با قیمت ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سایپا ۱۳۲ SE  پایه گازسوز۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، تیبا EX یورو۴ حدود ۲۴ میلیون ۶۰۰ هزار تومان ، تیبا ۲ هاچ بک  ۲۷میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.