مسن ترین سرباز وظیفه ایران با ۸ فرزند و ۳ نوه!

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: سرباز وظیفه ۴۵ ساله با ۸ فرزند و ۳ نوه مسن‌ترین سرباز آموزشی است که در یگان ویژه ناجا مشغول سپری کردن دوره آموزشی خدمت است.

علی شهابیان سرباز آموزشی یگان ویژه خوزستان، مهمترین علت ورود به عرصه خدمت مقدس سربازی را سهیم بودن در برقراری نظم و امنیت جامعه ایران اسلامی عنوان کرده است.

سرباز وظیفه علی شهابیان متولد ۱۳۴۹ است. میزان تحصیلات وی سیکل و شغل او قبل از اعزام به خدمت، کارگر ساختمانی بوده و ساکن شهرستان دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که در نوزدهم خرداد امسال دوره آموزشی را در یگان ویژه خوزستان آغاز کرده است.

شهابیان گفت که در سن ۱۸ سالگی ازدواج کرده است، هشت فرزند و سه نوه دارد و فرزند سومش یک طلبه است.

وی سرپرستی و کفالت پدر و مادر پیر و سالخورده‌اش را نیز به عهده دارد.

شهابیان گفت: با دیدن صحنه شهادت دلاورمردان عرصه مرزبانی در شبکه‌های تلویزیونی که توسط گروهک‌های تروریستی در شرق کشور شهد شیرین شهادت را نوشیدند، تحولی عجیب در درونم اتفاق افتاد و باعث شد من از روستای سردو شهرستان دهدشت به خدمت مقدس سربازی اعزام و خود را به یگان ویژه استان خوزستان برای طی کردن دوره آموزشی معرفی کنم.

او در حال حاضر هیچ‌گونه درآمدی برای امرار معاش خانواده‌اش ندارد: تنها در روزهایی که مرخصی می گیرم، از حرفه سابق خود یعنی کارگری ساختمان درآمدی ناچیز به دست می‌آورم و خرج زندگی ام می‌کنم.

علی شهابیان در پاسخ به اینکه چرا در موعد مقرر نیامده و بعد از این همه سال خود را برای انجام خدمت مقدس سربازی معرفی کرده است؟ گفت: باتوجه به وضع مادی، متأهل بودن و سرپرستی پدر و مادرم، همچنین شرایط سخت زندگی، فکر می‌کردم امکان انجام خدمت سربازی برایم وجود ندارد ولی همانطور که قبلاً به این موضوع اشاره کردم بعد از شهادت سربازان مرزبانی برخود وظیفه دانستم با توجه به شرایط دشوار و سختی که در اداره زندگی و امرار معاش با ۹ سر عائله دارم به خدمت مقدس سربازی بیایم و سهمی هرچند اندک در برقراری نظم و امنیت این مرز بوم را داشته باشم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.