۱۳ تن طلای آزاد شده ایران چقدر می ارزد؟

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رییس کل بانک مرکزی ارزش ۱۳ تن طلای آزاد شده در حاشیه مذاکرات وین را ۷۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: علاوه بر این طی دو سال گذشته ۸ تن طلا به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار خریداری و وارد کشور شده است.

ولی الله سیف روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با ارایه توضیحاتی در خصوص چگونگی آزادسازی ۱۳ تن طلا در حاشیه مذاکرات وین، افزود: هم اکنون ایران طلایی که مالکیت آن را داشته اما برای واردات آن با مشکل مواجه بوده را برطرف کرده، مگر آنکه دوباره طلای جدیدی خریداری کند.

وی ادامه داد: با رایزنی های انجام شده معادل ۱۳ تن طلا که قبلا خریداری شده و طی دو سال گذشته در آفریقای جنوبی به صورت امانی نگهداری می شد اما به خاطر شرایط تحریم و برخی کارشکنی ها امکان انتقال به ایران را نداشت، رفع و وارد کشور شد.

وی با بیان آنکه، جمهوری اسلامی ایران به کارشکنی ها در خصوص ورود طلای بلوکه شده فائق آمده است، اظهار داشت: در حال حاضر ایران دیگر طلای خریداری شده که مشکل واردات داشته باشد، ندارد، مگر آنکه طلای جدیدی را خریداری کند.

سیف افزود: براساس پیگیری های انجام شده در مذاکرات جاری در وین مشکل واردات ۱۳ تن طلا رفع گردید و طی هفته گذشته در ۳ محموله و آخرین آن سه شنبه هفته گذشته به میزان ۴ تن بود، وارد کشور و تحویل خزانه بانک مرکزی شد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.