سه کشته بر اثر «تب کریمه کنگو» در کشور

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، از فوت بیمار مبتلا به «تب کریمه کنگو» در کشور خبر داد.

دکتر محمود نبوی شب گذشته با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما که به موضوع بررسی وضعیت بیماری «تب کریمه کنگو» اختصاص داشت، تاکید کرد: هیچ نگرانی بابت شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد.

وی با عنوان این مطلب که تب کریمه کنگو همواره در کشور وجود داشته است، از روند رو به کاهش این بیماری در سال های اخیر خبر داد و افزود: آمارهای وزارت بهداشت نشان می دهد در سال های گذشته  تعداد ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر به این بیماری مبتلا می شدند در حالی که این آمار در سال گذشته به ۳۹ مورد رسیده بود.

نبوی همچنین موارد فوتی ناشی از ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور طی سال گذشته را ۶ مورد اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال نیز ۹ مورد تب کریمه کنگو در کشور گزارش شده که یک مورد در استان کرمان ، یک مورد یزد، یک مورد خراسان رضوی، یک مورد کرمانشاه، دو مورد در مازندران و سه مورد در استان سیستان و بلوچستان بوده است.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از فوت سه بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در استان های مازندران، کرمانشاه و خراسان رضوی در سال جاری خبر داد و تب، خونریزی زیر پوستی و خونریزی از بینی و دهان را از علائم این بیماری عنوان کرد و افزود: افرادی که با دام و ذبح آن تماس دارند اگر به تب دچار شدند به مراکزی درمانی مراجعه کنند.

نبوی با اعلام اینکه نگرانی از شیوع این بیماری در کشور وجود ندارد، عامل انتقال تب کریمه کنگو را کنه ها عنوان کرد و گفت: در فصل سرما به دلیل کاهش کنه ها از میزان بیماری کاسته می شود اما ریشه کن نمی شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.