احضار احمدی نژاد به دادگاه

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که شکایت مجلس از رئیس جمهور سابق به چه سرانجامی رسیده است؟ و آیا  شاهد حضور احمدی نژاد در دادگاه خواهیم بود، گفت: احمدی نژاد در چند نوبت فراخوانده شده است و از وی خواسته شده است که در دادگاه حضور پیدا کند اما اما ظاهرا وی از حضور در دادگاه امتناع کرده است.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که با توجه به امتناع وی از دستور مقام قضایی آیا مکن است برخورد جدی تری با وی صورت بگیرد؟ تصریح کرد: دادگاه در این زمینه به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد.

این نماینده مجلس درباره تعداد شکایت های مجلس از احمدی نژاد، این شکایت ها را ۴ مورد عنوان کرد و افزود: همه شکایت هایی که از مجلس  در این رابطه به دستگاه قضایی ارسال شده، مربوط به مجلس هشتم بوده است

پورمختار پیشتر نیزدر گفتگویی عدم معرفی به موقع وزیر ورزش و جوانان، عدم پرداخت بودجه مترو به رغم مصوبه مجلس و عدم ارسال اساسنامه وزارت نفت جهت تصویب در مجلس  را به عنوان سه موردی ذکر کرده بود که به رغم تایید مجلس ؛ مورد تخلف  رئیس جمهور وقت  قرارگرفته است که طبق اصل ۱۴۰ قانون اساسی دستگاه قضایی حق دارد که در دادگاه‌های عمومی به این شکایات رسیدگی کند.

گفتنی است؛ احمدی نژاد پنجم آذر ماه سال گذشته نیز به دادگاه فراخوانده شده بود که در جلسه دادگاه حضور پیدا نکرده بود.

خبرآنلاین/

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.