ورود اتومبیل‌های همراه زائران به فرودگاه اهواز ممنوع شد

عصر جنوب: مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: ورود اتومبیل‌های همراه زائران به فرودگاه اهواز ممنوع شد.

ناصر حریزاوی اظهار کرد: به علت نبود ظرفیت کافی در فرودگاه اهواز، ماشین‌های بدرقه کننده زائران اجازه ورود به فرودگاه را نخواهند داشت.

وی افزود: اجازه ورود ماشین‌های همراه فقط تا مکان‌های تعیین شده توسط سازمان و تا مکان‌هایی چون حسینیه تالار و مساجد داده می‌شود که از قبل توسط سازمان و اماکن فوق هماهنگی و زائران با خط واحد به فرودگاه منتقل خواهند شد.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان از برگزاری همایش آمادگی کاروان‌های زیارتی خبر داد و عنوان کرد: کاروان‌های زیارتی شمال استان شوش، اندیمشک و دزفول ظهر سه‌شنبه یازدهم شهریورماه جاری در محل مصلای بزرگ شهرستان دزفول برگزار می‌شود.

حویزاوی از اجرایی شدن برخی برنامه‌های سازمان حج و زیارت خبر داد و گفت: معاینات پزشکی و مراحل کامل سفر زائران به صورت کامل اجرا شده و برای نخستین‌بار طرح انطباق پزشک خانم برای بانوان نیز در سطح استان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: استان خوزستان نخستین کاروان رفت در کشور خواهد بود که با پرواز از اهواز با هواپیمای سعودی صورت می‌گیرد.

این مدیرکل از تاریخ رفت و برگشت زائران خبر داد و گفت: از ۲۷ شهریورماه جاری سیر زائران آغاز و تا ۲۴ مهرماه امسال نخستین برگشتی‌ها را خواهیم داشت.

حریزاوی افرود: محل اسکان زائران در مکه و مدینه بر اساس تقسیم‌بندی زائران انجام شد و ملزومات مورد نیاز سفر تامین، و آماده استقبال از زائران خواهد بود.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان در پایان عنوان کرد: زائران از به همراه داشتن غذا و سایر وسایل ممنوعه مانند سیگار و غیره … جدا خودداری کنند تا با مشکلاتی در سفر مواجه نشوند.


مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.