صادق زیباکلام: اگر نمی‌ترسید اجازه دهیدموافقان تجمع‌کنند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: یک تحلیل گر مسائل سیاست داخلی گفت: تندروها از ترس پشت شهدا پنهان شده اند.
صادق زیباکلام در گفت و گو با آفتاب در واکنش به حواشی تشییع پیکر شهدای غواص در میدان بهارستان گفت: مدت‌ها است که گروه اقلیت افراطی و تندرو که نه پایگاه مردمی و نه پایگاه اجتماعی دارند سعی می‌کنند مناسبت‌هایی مثل تشییع جنازه غواص‌ها را مستمسک قرار دهند تا به مخالفین سیاسی‌شان حمله کنند.

او تاکید کرد: اینکه شما بیاید با کمک صداوسیما طوری رفتار کنید که جمعیت را به نفع مخالفین روحانی مصادره کنید و وانمود کنید که این افراد می‌خواهند به دهن امریکا زده شود و همچنان سیاست‌های تندروانه جبهه پایداری ادامه پیدا کند اصلا و ابدا چنین نیست.

زیباکلام توصیه کرد: اگر این اقلیت تندرو و ۸درصدی جبهه پایداری که در انتخابات ۹۲ به سعید جلیلی رای دادند فکر می‌کنند هواداران زیادی دارند اجازه دهند فردا وزارت کشور مجوز صادر کند بگوید هرکس که طرفدار مذاکرات هست، هرکس که می‌خواهد مذاکرات به نتیجه برسد در بیابان‌های بهشت زهرا جمع شوند که در خیابان هم نباشد تا بهانه امنیتی بیاورند. چرا می‌ترسند؟

زیباکلام در پاسخ به این سوال که نظرشما در مورد شیوه برگزاری این تشییع جنازه چیست، گفت: مسلم است که از این مراسم سواستفاده سیاسی شده است. برگزار کنندگان همدست تندروها بودند اما من به برگزار کنندگان و تندروها می‌گویم؛ اگر ترسی ندارید که اتفاقا سرپا ترس هستید که پشت جنازه ۲۷۵ شهید پنهان می‌شوید اجازه دهید موافقان مذاکرات هم در بیابان‌های بهشت زهرا تجمع کنند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.