اهتزاز پرچم داعش در مقابل کاخ سفید

عصر جنوبسرویس مخفی آمریکا اعلام کرد نسبت به تصویری که یک پرچم گروه داعش را مقابل کاخ سفید نشان می‌دهد، آگاه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ای‌بی‌سی، اگر این اطلاعات درست باشد این عکس دستی را نشان می‌دهد که تصویر یک پرچم گروه داعش را در یک گوشی همراه بالا گرفته است. این عکس در مقابل حفاظ‌های کاخ سفید است، محلی که گردشگران بسیاری از آن بازدید می‌کنند. این عکس توسط یکی از حامیان گروه تروریستی داعش در ۹ اوت و در توییتر منتشر شده است.

در همین رابطه سخنگوی سرویس مخفی آمریکا گفت: ما یک سرویس اطلاعاتی داریم که ماموریت آن‌ها ارزیابی اطلاعاتی است که ما روزانه دریافت می‌کنیم؛ اطلاعاتی که خطرناکند و تهدید محسوب می‌شوند. وی افزود: ما از این عکس‌ آگاهی داریم و اقدامات لازم بعدی را انجام خواهیم داد. سرویس مخفی درباره موثق بودن این توییت پاسخی نداد. پلیس فدرال آمریکا نیز تاکنون واکنشی به این تصویر نشان نداده است.

یک مقام ارشد سرویس اطلاعات آمریکا نیز در این باره گفت، استفاده از توییتر با فعالیت‌های گروه داعش تطابق دارد. این گروه نشان داده که گروهی برتر در استفاده از رسانه‌های اجتماعی بین گروه‌های شبه نظامی است. تصویر دیگری هست که نوشته‌ای را به عربی نشان می‌دهد: “سربازان دولت اسلامی عراق و شام به زودی از اینجا عبور می‌کنند.”

این تصویر که در تاریخ ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۴ ثبت شده و مکان گرفته شدن آن نامشخص است دو پرچم آمریکا در تصویر دیده می‌شود. همچنین در توییت‌هایی که منتشر شده، نوشته شده است: ما در کشور شما هستیم، در شهرهای شما و خیابان‌های شما. ۷ اوت روزی بود که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد، ارتش این کشور حملات هوایی علیه داعش در شمال عراق انجام خواهد داد. داعش پیش از این با انتشار ویدئویی آمریکا را تهدید کرده بود. 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.