باز هم لغو سخنرانی علی مطهری، این بار در کرج

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: همایش دولت، ملت، همدلی و همزبانی که قرار بود در آن علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام موسوی لاری، دکتر نجفقلی حبیبی، دکتر ابراهیم اصغر زاده، دکتر محسن مهرعلیزاده و دکتر احمد توکلی سخنرانی کنند، لغو شد.

این همایش قرار بود به همت گروه فرهنگی «جمله» و کانون همبستگی دانشجویان و فارغ التحصیلان برگزار شود.

با توجه به حاشیه های سخنرانی علی مطهری در چند شهرستان از جمله شیراز، از ابراهیم اصغر زاده هم به عنوان سخنران جایگزین دعوت شده بود که در این همایش حضور داشته باشد.

خبرنگار ما در این خصوص با رضا عسگری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری کرج گفتگو کرد.

عسگری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه دلیل لغو سخنرانی علی مطهری چیست؟ اظهار کرد: همایش دولت، ملت، همدلی و همزبانی و همچنین سخنرانی علی مطهری در کرج لغو نشده است.

شورای تامین استان با برگزاری همایش و سخنرانی علی مطهری مخالفتی ندارد

وی در ادامه بیان کرد: کانون هبستگی و فارغ التحصیلان بانی برگزاری این همایش بود. مکان و ساعت برگزاری این همایش با برنامه ای که از سوی طیف اصولگرا در کرج برگزار می شد تداخل داشت به همین منظور از برگزار کنندگان خواستیم محل برگزاری همایش را تغییر دهند.

این مسئول ادامه داد: متاسفانه کانون همبستگی و فارغ التحصیلان قبل از اینکه مجوزی را از سوی شورای تامین استان دریافت کنند اقدام به اطلاع رسانی کردند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری کرج یادآور شد: کانون همبستگی و فارغ التحصیلان اعلام کرد؛ به دلیل اینکه اطلاع رسانی کرده است امکان تغییر مکان برگزاری همایش را ندارد.

وی گفت: به برگزارکنندگان پیشنهاد شد برنامه مدنظر را در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد کرج برگزار کنند ولی مخالفت کرده و سخنرانی را لغو کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا شورای تامین استان با برگزاری مراسم مخالفت کرده است است خیر؟» گفت: خیر ما با برگزاری همایش و همچنین سخنرانی علی مطهری مراسم مخالفتی نداریم. وظیفه تامین امنیت همایش به عهده استان البرز است و تداخل برگزاری این همایش با برنامه اصولگرایان احتمال تنش را زیاد می کرد به این دلیل با برگزاری همایش در تالار شهیدان نژادفلاح مخالفت کردیم.

عسگری طبق بررسی های نهایی برگزاری همایش دولت، ملت، همدلی و همزبانی را در تالار شهیدان نژادفلاح را مناسب ندانست و گفت: وظیفه ما این است که اگر درگیری و تنشی ایجاد می شود به درون شهر تسری پیدا نکند.

این مسئول در پایان به مشکلات پیش آمده برای سخنران این همایش در استانهای دیگر اشاره کرد و گفت: برای اینکه از اتفاقات احتمالی جلوگیری کنیم به برگزار کنندگان همایش پیشنهاد دادیم که محل برگزاری همایش را تغییر دهد.

این در حالی است که؛ خبر سخنرانی علی مطهری در همایش دولت، ملت، همدلی و همزبانی در وب سایت رسمی وی منتشر شده بود. ولی روزهای گذشته شایعه لغو سخنرانی علی مطهری در کرج در شبکه های اجتماعی و در میان قشرهای مختلف مردم نقل می شد.

در ساعات اولیه صبح بخش قابل توجهی از پیام های کاربران کرجی در شبکه های اجتماعی به خبر لغو این همایش و سخنرانی مطهری اختصاص داشت.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.