طنز؛ واکنش‌های مختلف به توافق لوزان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: آید‌‌‌‌‌ین سیارسریع در روزنامه قانون نوشت:

خیلی خوشحالیم که سال نو را با اخبار توافق هسته‌ای آغاز می‌کنیم. سال‌ها بود آن دوست بهاری‌مان اول سال می‌آمد و می‌گفت غرب رو به نابودی است. ما هم همین طور که تخمه می‌خوردیم منتظر بودیم غرب نابود شود ولی متاسفانه اتفاقی نمی‌افتاد. امسال هم واقعا راضی به زحمت نبودیم، به حدی از قناعت رسیده بودیم که اگر خبری هم در کشور نمی‌شد دست مسئولین را می‌بوسیدیم ولی دیگه دوستان زحمت کشیدند به تفاهم سیاسی رسیدند و ما را شرمنده کردند. سیزدهم فروردین بیانیه مشترکی بین ایران و کشورهای ۱+۵ قرائت شد که در آن دو طرف به راه حل‌های مشترکی رسیدند و قرار شده تحریم‌های هسته‌ای برچیده شود. در ادامه واکنش‌های شخصیت‌های مختلف را به این توافق خواهیم خواند:

محمود احمدی نژاد (با دیدن خوشحالی مردم در خیابان‌ها): شما دیگه خیلی بی جنبه‌این. من سال ۸۴ دولت رو تو همین وضع گرفتم ولی دیگه اینطوری هم خوشحالی نکردم.

سعید جلیلی: متاسفانه حق استفاده صلح آمیز از پاورپوینت برای نشان دادن حقانیت‌مان با رسم شکل به رسمیت شناخته نشده و این موضوع نگران کننده است.

بابک زنجانی: من هم از داخل زندان امیدوارم تحریم‌های ظالمانه هرچه زودتر لغو بشه و تحریم‌های عادلانه به جاش قرار بگیره.

استاد مسلم روزنامه نگاری: به گواهی صدها سند غیرقابل انکار و به گفته سناتور میکی ماوس نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا و همچنین به گزارش سایت روان‌نویس هیچکدام از تحریم‌ها برداشته نخواهد شد. در واقع ما اسب بالدار دادیم و یه موز خالدار برداشتیم …

عربستان سعودی: حمله کنم یا نکنم / آخر ماجرا رسید / بمب بزنم یا نزنم / قصه به انتها رسید … یا حبیبی … آی!

وزیر امور خارجه چین: این دور از مذاکرات هسته‌ای دستاوردهای خوبی داشت. البته من هنوز به صددرصد آمادگی نرسیده‌ام ولی امیدوارم در خلال تدوین متن توافقنامه به آمادگی کامل برسم و ایشالا با دعای خیر مردم چین تا سه ماه آینده رکورد دوی صدمتر جهان رو جا به جا می‌کنم. من به همه جوانان مذاکرات و دوش آب سرد را توصیه می‌کنم، مذاکرات دشمن اعتیاد است و موجب افزایش طول عمر می‌شود.

صداوسیما (شبکه خبر): یک پاندای نازا در سنگاپور با کمک یک زرافه توانست بعد از سال ها دارای فرزند شود. این زوج موفق که نام توله خود را پاندافه گذاشته‌اند موجب شگفتی زیست شناسان و دانشمندان سنگاپوری شده‌اند. در همین لحظه گویا تفاهم هسته‌ای هم صورت گرفته است که حالا زیاد مهم نیست. مسئله نگران کننده اینجاست که سازمان آمار سنگاپور اعلام کرده است بیش از دو هزار پاندای نازا در این کشور زندگی می‌کنند. توجه تان را به خبر بعدی جلب می‌کنم. هفتاد درصد مردم در غرب به دلیل بحران اقتصادی دچار نازایی شده‌اند و سازمان نازا قصد دارد با مخفی نگه داشتن این جمعیت طی برنامه‌ای آنها را به مریخ ارسال کند …

شهروند زیاده خواه: من دیروز رفتم خیابون هیچ جا مک دونالد پیدا نکردم. مگه توافق نشده؟

اداره آتش نشانی آمریکا: ماموران ما با فعالیت شبانه روزی و تلاشی چند برابر از دیشب در حال اطفای حریق مواضع جمهوریخواهان هستند ولی میزان آتش سوزی به حدی بالاست که کنترل وضعیت از دست ما خارج شده است. فعلا تو همون کنگره بنشینید تو تشت یخ تا ماموران ما برسند.

لطفا در نظرهای خود الفاظ زشت به‌کار نبرده، و از توهین به افراد حقیقی و حقوقی به هر نحوی بپرهیزید . در صورت عدم رعایت، نظر درج شده منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.