بسکتبالیست‌های جوان نایب‌قهرمان آسیا شدند

عصر جنوب: تیم ملی بسکتبال جوانان ایران با قبول شکست برابر چین،‌ نایب قهرمان رقابت‌های قهرمانی آسیا شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال جوانان ایران در دیدار نهایی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف چین مدافع عنوان قهرمانی رفت و با نتیجه ۶۶ بر ۴۷ تن به شکست داد و نائب قهرمان شد؛ ایران برای دومین بار پیاپی سهمیه جام جهانی را کسب کرد اما بازهم نتوانست در این رده قهرمان آسیا شود تا حسرت طلای جوانان به ۱۲ سال برسد.

جوانان بسکتبالیست با ترکیب مهیار مهر، صمد سرودی، نوید رضایی‌فر، محمد رضایی و محمد یوسف‌وند وارد میدان شدند و توانستند از حریف خود فاصله بگیرند؛ همانند دیدارهای گذشته درخشش یوسف‌وند در زیر سبد و شوت‌های سه امتیازی سرودی و رضایی‌فر باعث شد ایران ۸ بر ۵ از حریف خود فاصله بگیرد اما به یکباره همه چیز عوض شد و چین توانست توپ و میدان را برای خود کند. فضاسازی خوب این تیم دفاع ایران را دچار مشکل کرد و فاصله امتیازی به سود مدافع عنوان قهرمانی افزایش پیدا کرد. این برتری تا پایان کوارتر نخست ادامه داشت و چینی ها در این کوارتر ۲۲ بر ۱۲ به برتری رسیدند.

کوارتر دوم با اسلم دانک علی نصیری برای ایران آغاز شد اما دوباره این چینی‌ها بودند که صاحب توپ و میدان شدند و امتیاز کسب کردند؛‌ بازی در این کوارتر کم امتیاز پیش می‌رفت اما برتری برای حریف شرقی بود که ۲۷ بر ۱۴ پیش بودند. سه دقیقه به پایان کوارتر دوم باقی مانده بود که چین ۵ بر ۲ از ایران پیش بود. دقایق پایانی این کوارتر نیز با برتری چین همراه بود که در نهایت با نتیجه ۱۴ بر ۷ به پایان رسید تا مدافع عنوان قهرمانی در نیمه نخست ۳۶ بر ۱۹ برنده شود. برتری چین در نیمه نخست این بود که توانست در زیر سبد بهتر شود ریباندهای موفق‌تری داشته‌باشد؛ همین مساله به آنها فرصت امتیازآوری می‌داد.

نیمه دوم با عملکرد پایاپای دو تیم آغاز شد. چین و ایران در حمله های خود موفق بودند و امتیاز کسب می‌کردند. کادرفنی ایران در ابتدای این کوارتر پرتاب‌های سه‌امتیازی را در دستور کار خود قرار داده‌بود تا فاصله امتیازی کاهش پیدا کند و در طرف مقابل چینی‌ها دفاع نفر به نفر داشتند سعی می‌کردند بر بازیکنان فشار وارد کنند. سه دقیقه از کوارتر سوم گذشته بود که چین ۴۰ بر ۲۴ از ایران پیش بود.

یوچن ژو و ژو کی سترهای تیم چین در این مسابقه عملکرد خوبی داشتند و در زیر سبد بازیکنان بلند قامت ایران را آزار می داد. این دو بازیکن نقش بسیار زیادی در برتری تیمشان ایفا می‌کردند. رویی ژائو گارد راس چین نیز خیلی خوب کار می‌کرد و فضاسازی مناسبی داشت.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.