احتمال سقوط آزاد قیمت طلا

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: شبکه تلویزیونی سی.ان.بی.سی آمریکا به نقل از یک تحلیلگر اعلام کرد، در صورتی که قیمت طلا به سطح ۱۱۵۰ دلار در هر اونس کاهش یابد، احتمال سقوط آزاد آن وجود دارد.

قیمت طلا در ماه ژانویه در بحبوحه ناپایداری بازار سهام، افزایش یافت لیکن در ماه جاری میلادی (فوریه) از شدت این افزایش ها کاسته شد. جمعه گذشته طلا بیشترین کاهش قیمت یکروزه خود را تجربه کرد که از دسامبر ۲۰۱۳ تاکنون سابقه نداشت.

یک کارشناس معاملات آتی طلا، گفت: هرچند قیمت طلا بعد از ظهر دیروز (دوشنبه) در حدود ۰٫۵ درصد افزایش یافت، لیکن سطح قیمت به ۱۱۵۰ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت که تقریبا ۹۰ دلار کمتر از سطح فعلی آن است.

تاد کلوین معاون ارشد بخش معاملات آتی و آپشن شرکت آمبروسینو آمریکا دیروز به شبکه تلویزیونی سی.ان.بی.سی گفت: اگر قیمت طلا به کمتر از ۱۱۵۰ دلار در هر اونس برسد، می تواند سقوط آزاد را تجربه کند و ما شاهد بازگشت خریداران به بازار برای خرید طلا باشیم.

کلوین گفت: قیمت طلا می تواند قبل از بازگشت خریداران به بازار، به یکهزار دلار در هر اونس کاهش یابد. هم اکنون فروش سهام طلا در نقطه اوج خود قرار دارد.

او گفت: با این وجود، عدم اطمینان ژئوپلیتیکی می تواند روند حرکت بازار طلا را تغییر دهد. عدم اطمینان های بسیاری وجود دارد که بر بازار طلا نیز تاثیر می گذارند، فشارهایی مانند مذاکرات در حال انجام بدهی در یونان و برخورد نظامی میان نیروهای اوکراین و شورشیان طرفدار روسیه.

قیمت تحویل فوری طلا در ساعت ۰۵:۲۴ روز سه شنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن با ۰٫۰۷ درصد کاهش به ۱۲۳۸٫۱۷ دلار در هر اونس رسید.

در بازار کامکس نیویورک نیز قیمت طلا در معاملات آتی با ۰٫۱۹ درصد کاهش به سطح ۱۲۳۹٫۱۰ دلار در هر اونس تنزل کرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.