رحمانی فضلی: فرهنگ فقط حجاب نیست

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: عبدالرضا رحمانی فضلی عصر پنج شنبه در جلسه شورای اداری در استانداری قم با اشاره به مشکلاتی که کشور در حوزه فرهنگ با آن روبه‌رو است، اظهار داشت: برخی فرهنگ را فقط در یک سری رفتارها مانند حجاب خلاصه می‌کنند که این پایین آوردن سطح موضوع مهمی مانند فرهنگ است.

وی ادامه داد: مسائل فرهنگی از حوزه مباحث فکر و اندیشه تا رفتارها و تظاهرات را در نظر می‌گیرد که حجاب هم یکی از این رفتارها است.

وزیر کشور ابراز داشت: گاهی توجه بیش از حد به برخی رفتارها موجب می‌شود افراد و مجموعه از موضوعات ریشه‌ای و کلان فرهنگی غافل شوند هر چند که این رفتارها هم مهم است و باید مراقب آنها هم بود.

مقابله اصلی دشمن در عرصه فرهنگ است

وی با اشاره به اینکه مقابله اصلی دشمن با ما به عرصه فرهنگ معطوف شده خاطرنشان کرد: برخلاف تصور عده‌ای، مقابله اصلی دشمن با ما مسائل نظامی و سیاسی نیست بلکه عرصه فرهنگ است و موضوعی که آنها واقعاً با آن مشکل دارند در واقع اسلام است.

رحمانی فضلی گفت: اگر آنها با هر روشی موفق شوند دین را از محتوا خالی کرده و ما را با پوسته‌ای از آن مشغول کنند، دیگر مشکلی با ما نخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز کشور ایران آماج تهاجم فرهنگی دشمنان است ابراز داشت: ملت‌های دنیا در غرب و شرق ارزش‌های ما را پذیرفته‌اند اما دولت‌های مستکبر حاضر به پذیرش آن نیستند.

وزیر کشور با اشاره به اتحادی که پس از انتخابات سال ۹۲ در کشور حکم فرما شد افزود: دشمن در این شرایط چاره‌ای نداشت جز اینکه با ملت ایران پای میز مذاکره بنشیند.

وی با اشاره به نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی گفت: مردم غرب در بمباران تبلیغاتی قرار دارند و بسیاری از حقایق امروز دنیا به گوششان نخورده است.

رحمانی فضلی سه محور ولایت، اعتقادات و اعتماد مردم را عامل امتداد انقلاب دانست و ابراز داشت: باید به مردم اعتماد کرد و امور را به دست آنها سپرد.

وی مسائل اقتصادی را محور دیگر فشار دشمن به ملت ایران دانست و گفت: دنیا هنوز در تعجب است که با این فشارهای فلج کننده چطور ملت ایران هنوز از پا درنیامده است.

وزیر کشور افزود: وابستگی اداره کشور به درآمدهای نفتی موضوعی بود که موجب شد تحریم‌ها اثر بیشتری بر اقتصاد کشور ما بگذارد اما اشکالات مدیریتی هم در بدتر شدن اوضاع اقتصادی بی‌تأثیر نبود.

می‌توانیم ۵ درصد رشد اقتصادی داشته باشیم

وی ادامه داد: اگر تکیه به توان داخلی و اعتماد به مردم وجود داشته باشد در همین شرایط تحریم هم می‌شود به ۵ درصد رشد اقتصادی رسید.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه کشور الآن در اوج تحریم‌ها است گفت: از این به بعد تنها روش‌ها تغییر می‌کند و در اصل موضوع افزایش تحریمی اتفاق نخواهد افتاد.

ایران امن‌ترین کشور منطقه

وی با اشاره به اینکه ایران امن‌ترین کشور منطقه است خاطرنشان کرد: کشور ما در عین آزادی‌های سیاسی و اجتماعی به این امنیت رسیده است و مانند برخی کشورهای منطقه با مناسبات سخت امنیتی با مردم روبه‌رو نشده است.

وزیر کشور اضافه کرد: سال بعد هم دو انتخابات پرشور را با مشارکت مردم خواهیم داشت که قدرت ملی ما را در منطقه نشان خواهد داد.

وی مسائل اجتماعی را از مسائل مهم کشور دانست و گفت: در حوزه بیکاری، اعتیاد و حاشیه‌نشینی مقداری مشکلات وجود دارد که البته هیچ کدام به بحران یا چالش نرسیده است اما مدیران باید نسبت به این مسائل توجه بیشتری به خرج داده و مجموعه خود را در قبال آن محافظت کنند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از نگاه تحلیل گران مسئله‌ای بی نظیر است خاطرنشان کرد: هنوز هم در عرصه حدوث و استمرار این حرکت سوالات بسیاری برای تحلیل گران وجود دارد.

وی با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی گفت: همه اذعان دارند که جمهوری اسلامی در حال حاضر اثرگذارترین کشور منطقه است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه باید برای این انقلاب شکر عملی به جای آورد اظهار داشت: شکر عملی این است که بدانیم در چه وضعیتی قرار داریم و پس از این حرکت انقلاب اسلامی را چگونه باید هدایت کنند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سیاست داخلی مشکل حادی در کشور وجود ندارد اضافه کرد: نشاط سیاسی و وحدتی که میان گروه‌های سیاسی برقرار است، قدرت ملی را نشان می‌دهد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.