قرائت جوابیه مهدی هاشمی به نطق حمید رسایی در مجلس

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی جوابیه مهدی هاشمی به نطق مورخ ۹ دی‌ماه ۱۳۹۳ حمید رسایی در مجلس شورای اسلامی را بر اساس ماده ۷۸ آیین‌نامه‌ داخلی مجلس قرائت کرد.

متن این نامه که توسط حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا قرائت شد به شرح زیر است:

۱- آقای رسایی در حالی در خصوص پرونده اینجانب اظهارنظر کرده است که قاعدتا نباید به کلیه مستندات، دفاعایت و مفاد پرونده که تقدیم دادگاه شده دسترسی داشته باشد، لذا این گونه اظهارنظر بی‌انصافی و مخالف عدالت است.

۲- به استناد فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه نماز جمعه ۲۹ خرداد ۸۸ هر کس هر ادعایی کرد باید در مجاری قانونی خودش اثبات شود و قبل از اثبات نمی‌شود اینها را رسانه‌ای کرد و در فراز دیگری می‌فرمایند «روشی را در پیش گرفتند برای متهم کردن یکدیگر و این چیز خوبی نیست، دل ما را تاریک و فضای زندگی ما را ظلمانی می‌کند»

۳- آقای رسایی در نطق خود استناد به مطالبی کرده است که مستند آن ادعاهای اشخاص متهم فراری، هتاک به نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری و رسانه‌های معاند بود.

مقام معظم رهبری در همین خطبه اعلام کردند «این فضا فضای درستی نیست، خارجی ها و بیگانگان تعریض‌های مغرضی علیه کسی یا کسانی می‌زدند یا ادعاها می‌کنند که اینها فلان جا خیانت کردند، خطا کردند و ما هم عین همان‌ها را پخش می‌کنیم، این ظلم است و این مورد قبول نیست»

رسانه‌های بیگانه کی دلشان برای ما سوخته است؟ کی خواسته‌اند حقایق در مورد ما روشن شود که در این مورد بیایند حقیقت را گفته باشند؟ رسانه‌های بیگانه و رسانه‌های مغرض انگلیسی شاهد برایش بیاورید، تهمت زدن به یک شخص گناه است.

من و دو وکیل مدافعم طی جلسات متعدد دادرسی دفاعیات خود را بیان کرده‌ایم و اگرچه ممکن است در برخی موارد اعتراضات جدی داشته باشیم اما به احترام قوه قضاییه و دادگاه و الزامات فوق سکوت کرده‌ایم.

مکررا از دادگاه تقاضا کردیم تا زمینه علنی بودن دادگاه و پخش مستقیم از صدا و سیما فراهم شود تا ابهاماتی که آقای رسایی دائما مطرح می‌کند را مطرح کنیم. اما دادگاه تصمیم ‌گرفت جلسات غیرعلنی باشد لذا توصیه و رعایت انصاف می‌کنم و می‌خواهم از فشار به دستگاه قضا دست بردارند و بگذارند دادگاه کار خودش را انجام دهد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.