قیمت نفت ۲۵ دلار هم شود مشکلی نخواهیم داشت

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: وزیر نفت با اعلام اینکه اگر قیمت نفت تا ۲۵ دلار هم برسد مشکلی وجود نخواهد داشت، گفت: هیچ سناریویی برای افزایش قیمت بنزین از سوی دولت ارائه نشده است.

بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران با بیان به اینکه سعی داریم کمبود خوراک گاز را تا پایان سال جاری جبران کنیم، گفت:‌ تا سال آینده کمبود خوراک اتان نیز جبران خواهد شد که این خبر خوبی برای مجتمع‌های پتروشیمی است.

وزیر نفت با اشاره به اینکه در آینده امیداریم شرایط صنعت پتروشیمی روبه بهبود برود، تصریح کرد: هم‌اکنون به دنبال فاینانس‌های خارجی هستیم تا جهش دوم سرمایه‌گذاری را به وجود آوریم.

وی با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی گفت: ما به دنبال سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی در کنار هم هستیم تا سال ۱۴۰۰ ظرفیت تولید به ۷۰ میلیارد دلار برسد.

زنگنه با اشاره به اینکه همانطور که قول داده بودیم تولید گاز تا پایان سال به ۱۰۰ میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد افزایش تولید بیش از ۱۰۰ میلیون خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه قیمت نفت گفت: ما به دنبال همکاری‌های مشترک با اعضای اوپک هستیم تا قیمت نفت بهبود یابد.

وزیر نفت ادامه داد: اگر قیمت نفت تا ۲۵ دلار هم کاهش پیدا کند، مشکلی صنعت نفت را تهدید نمی‌کند.

زنگنه خاطرنشان کرد: قیمت نفت در بودجه ۷۲ دلار تعیین شده و براساس اخباری که شنیده‌ام در کمیسیون تلفیق مجلس این رقم به تصویب رسیده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه قیمت بنزین در سال آینده افزایش پیدا نمی‌کند، گفت: هیچ سناریویی از سوی دولت به منظور افزایش قیمت بنزین ارائه نشده است.

وزیر نفت ادامه داد: برای اوپک خط قرمزی در خصوص قیمت نفت وجود ندارد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.