قتل عام ۸۰ مرد ایزدی و ربودن زنان آنها

عصر جنوب: یکی از ساکنان روستایی در نزدیکی محل حادثه هم گفت یکی از شبه نظامیان داعش که از همان منطقه است، جزئیات ماجرا را برایش تعریف کرده است.

 

 نماینده ایزدی در پارلمان عراق و یک مسئول کرد، روز جمعه ۱۵ اوت اعلام کردند که شبه نظامیان گروه تروریستی به داعش، ۸۰ مرد را در یکی از روستاهای ایزدی در شمال عراق سر بریدند و زنان را ربودند.

به گزارش «انتخاب»، هوشیار زیباری از مسئولان کردستان به خبرگزاری رویترز گفت که شبه نظامیان بعد از ظهر جمعه سوار بر چند خودرو به روستا رسیدند و کشتار را آغاز کردند.

زیباری افزود معتقد است این اقدام در پی هشدار سابق داعش به ایزدی ها صورت می گیرد.

محما خلیل نماینده ایزدی در پارلمان عراق نیز با تایید وقوع این کشتار گفت زنان روستا ربوده شدند.

خلیل افزود با روستاییان نجات یافته از فاجعه صحبت کرده که گفتند تمام قتل عام تنها در یک ساعت صورت گرفت.

یکی از ساکنان روستایی در نزدیکی محل حادثه هم گفت یکی از شبه نظامیان داعش که از همان منطقه است، جزئیات ماجرا را برایش تعریف کرده است.

این روستایی که خواسته نامش فاش نشود، ماجرا را اینگونه تعریف کرد: «این عضو داعش برایم تعریف کرد که از پنج روز پیش این گروه سعی داشت روستاییان ایزدی را به پیوستن به انها متقاعد کند. یک سخنرانی طولانی نیز امروز در این باره برای آن ها ایراد شده بود.»

او افزود: «پس از آن و به دلیل قانع نشدن روستاییان، مردان جمع آوری شده و کشته شدند. شاید زنان و دختران به تلعفر انتقال داده شدند چرا که شبه نظامیان خارجی آن جا حضور دارند.»

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.