تردد روزانه یکهزار و ۱۰۰تریلی عراقی در جاده‌های ترانزیتی خوزستان

عصر جنوب: از آنجا که این خودرو‌ها نه به شکل انفرادی که دسته جمعی در جاده‌ها تردد می‌کنند، طبیعی است که مشکلات ترافیکی و حتی حوادث رانندگی ناشی از این تردد‌ها را شاهد باشیم.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از تردد روزانه یکهزار و ۱۰۰تریلی عراقی در جاده‌های ترانزیتی خوزستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، جهانبخش امانی اظهار داشت: تردد روزانه یکهزار و ۱۰۰تریلی عراقی در جاده‌های ترانزیتی خوزستان به طور مستمر ادامه داشته و این تردد، هر روز از عمر جاده‌های این استان به دلیل بار سنگین می‌کاهد.

وی گفت: بحث تخلفات جاده‌ای این خودرو‌ها و جرایم رانندگان آن‌ها توسط پلیس و پلیس راه کنترل می‌شود، اما متولی اصلی ساماندهی این خودرو‌ها سازمان حمل و نقل جاده‌ای کشور است.

جهانبخش امانی افزود: در چند مورد، تخلفات این رانندگان مبنی بر برخورد با گاردریل و تاسیسات حاشیه جاده‌ها، به اداره کل راه و شهرسازی گزارش که از طریق بیمه این جرایم دریافت شد.

وی اضافه کرد: جرایم دریافتی از این رانندگان به طور مستقیم به خزانه واریز می‌شود و از آنجایی که رانندگان خودرو‌ها مانند آنچه در کشور وجود دارد سقف کوپنی در پرداخت جرایم دارند، اگر میزان جریمه‌ها بیش از این سقف باشد بقیه را خود رانندگان پرداخت می‌کنند.

امانی گفت: قرار بود تردد این خودرو‌ها در جاده‌های کشور توسط سازمان حمل و نقل جاده‌ای ساماندهی، و استراحت گاه‌هایی هم برای آن‌ها در نظر گرفته شود که کارهایی در این چارچوب در دست انجام قرار دارد.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، ادامه داد: در این ارتباط که ساعت ورود و خروج این خودرو‌ها باید چگونه باشد، کجا باید توقف کنند و تردد روزانه و شبانه آن‌ها به چه نحوی باید باشد، هنوز تصمیم گیری نشده و مشخص و قانونی نیست.

امانی افزود: هم اکنون یک توقفگاه در ورودی ماهشهر برای توقف و استراحت این خودرو‌ها و رانندگان آن‌ها در نظر گرفته شده و بخش خصوصی هم در اهواز به سمت الهایی، تقاضای احداث توقفگاه داده و مجوزهایی هم برای این کار دریافت شده است.

وی از در دست احداث بودن یک توقفگاه جدید جایگزین در ماهشهر به وسعت ۴۰ هزار متر خبر داد و گفت: با راه اندازی این توقفگاه در آینده، رانندگان عراقی می‌توانند از آن استفاده کنند.

امانی اظهار کرد: از آنجا که این خودرو‌ها نه به شکل انفرادی که دسته جمعی در جاده‌ها تردد می‌کنند طبیعی است که مشکلات ترافیکی و حتی حوادث رانندگی ناشی از این تردد‌ها را شاهد باشیم که در این ارتباط پلیس راه، موظف به کنترل و برخورد جدی با متخلفان است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خوزستان هم در این ارتباط گفت: تردد این کامیون‌ها از بندر امام تا پل زال در شمال خوزستان، نه تنها باعث تخریب اینجاده‌ها که باعث افزایش تصادفات و کشته‌های جاده‌ای شده است.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.