پل رودخانه کرخه به بهره‌برداری رسید

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: پل  شهید حسین ناجیان که بر روی رودخانه کرخه ساخته شده است به بهره‌برداری رسید.
با بهره‌برداری از این پل که جایگزین پل فلزی قبلی شده ارتباط روستاهای غرب کرخه و بخش فتح المبین با مرکز شهرستان شوش تسهیل شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان در مراسم افتتاح این طرح گفت: برای ساخت این پل به طول ۲۶۸ متر و عرض ۱۲ متر و با ایجاد هشت دهنه ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات این اداره کل هزینه شده است.
عباس پورسلان افزود: با بهره‌برداری از این پل علاوه‌بر روان‌سازی ترافیک در مسیر روستاهای یاد شده امکان تردد بی‌خطر کاروان‌های راهیان‌نور به مناطق عملیاتی فراهم شده ضمن آنکه محصولات تولیدی روستاهای غرب کارون سریعتر به بازار مصرف خواهد رسید.
وی گفت: با بهره‌برداری از پل یاد شده امکان تردد زایران اربعین حسینی که تمایل دارند از غرب کرخه راهی چذابه شوند فراهم خواهد شد. افتتاح این پل از بروز تصادفات جاده‌ای جلوگیری کرده و امکان تردد بی‌خطر ساکنان غرب کرخه را فراهم کرده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه‌های ایران در این مراسم گفت: هم‌اکنون احداث یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه در خوزستان در فرآیند اجرایی قرار دارد که ۷۰۰ کیلومتر آن با پیشرفت ۶۰ درصد در حال انجام است.
خیرالله خادمی اظهار داشت: بخشی از این بزرگراه شامل جاده ساحلی جنوب خوزستان است که از شلمچه تا هندیجان به طول ۲۵۰ کیلومتر امسال به طور کامل زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد.
وی در ادامه به پروژه بزرگراه اهواز – شهرکرد – اصفهان به طول ۲۷۶ کیلومتر ‌اشاره کرد و افزود: مطالعات پروژه در حال انجام است و پس از اتمام مطالعات کارشناسی عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.
خادمی ادامه داد: مسیرهای اصلی تردد زائران اربعین حسینی و جاده‌های منتهی به پایانه‌های مهران در استان ایلام و اهواز به چذابه و خرمشهر به شلمچه در حال ایمن‌سازی و چهار خطه شدن است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: چهار خطه کردن جاده ایلام به مهران در حال انجام است و چهار خطه کردن خرمشهر به شلمچه نیز هم‌اکنون نیز بار ترافیک قراردارد.
وی اضافه کرد: بخش‌هایی از جاده سوسنگرد به چذابه به طول ۶۰ کیلومتر در حال تعریض، ایمن‌سازی و چهار خطه شدن است.
خادمی اظهار داشت: چهارخطه کردن مسیر سوسنگرد تا چذابه تا اربعین ۹۸ به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد و همه مسیرهای منتهی به پایانه‌های مرزی مهران، چذابه و شلمچه چهار خطه می‌شوند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه‌های ایران در ادامه به احداث پل شهید ناجیان بر روی رودخانه کرخه ‌اشاره کرد و افزود: با ساخت این پل یکی از مسیرهای فرعی منتهی به پایانه چذابه ایمن‌تر و روان‌تر می‌شود.
وی اضافه کرد: برای ساخت این پل ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات راه و شهرسازی هزینه شده است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.