طرح سؤال اعضای شورای شهر شوش به شهردار ابلاغ شد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: در حالیکه اغلب مردم شهر شوش از عملکرد شهردار رضایت کاملی ندارند، شورای شهر شوش با طرح سوال از شهردار، وی را موظف به پاسخ‌گویی در صحن شورا کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس ، طرح سؤال از شهردار شوش که به امضای ۷ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر رسیده است به هیأت رئیسه شورا برای ابلاغ به شهرداری منتقل شد.

در این طرح، ۱۰ سؤال وفق ماده ۷۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور تنظیم‌ شده است و برابر قانون به شهردار ابلاغ تا نسبت به پاسخگویی آن در مهلت قانونی اقدام کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این ارتباط اظهار کرد: به منظور اجرای عملی نظارت شورای اسلامی شهر بر شهردار شوش، بنابر ابهامات به وجود آمده در عملکرد شهردار، با اکثریت آراء اعضای شورای این شهر، ۱۰ سؤال در حوزه‌های مختلف برای پاسخ‌گویی شهردار، تنظیم و تقدیم هیأت رئیسه شورا شده است.

سید حکیم موسوی ادامه داد: بر اساس قانون پس از وصول سئوالات اعضاء، شهردار موظف است در صحن شورا حاضر و به سؤالات اعضای شورا پاسخ دهد.

وی افزود: چنانچه شهردار نتواند اعضای شورا را با پاسخ‌های خود قانع کند، مجدداً شهردار در صحن شورا حاضر و به سؤالات مطرح شده سابق مجدداً پاسخ دهد که سرانجام پس از آن، برای ابقاء یا عدم ابقاء رأی‌گیری به‌عمل خواهد آمد.

بر اساس این گزارش، عملکرد شهرداری شوش در حوزه‌های خدمات‌شهری همواره با انتقاداتی رو‌به‌رو بوده است.

برخی‌ها شیوع بیماری سالک را نتیجه بی‌توجهی به وجود و جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی در شهر شوش می‌دانند که در سنوات اخیر به‌عنوان یک چالش، خانواده‌های زیادی را درگیر خود کرده است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.