در مراسم معارفه رییس آموزش و پرورش شوش چه گذشت؟ + حواشی

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: خبرگزاری پانا نوشت:

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان طی حکمی مجتبی دیناروند را به سمت ریاست آموزش و پرورش شهرستان شوش منصوب کرد.
در حکم محمد تقی زاده آمده است: نظر به تجربه ،تعهد و علاقمندی جنابعالی، شما را به سمت مدیر آموزش و پرورش شهرستان شوش منصوب می نمایم .امید است با توکل و استعانت از خداوند متعال و پیروی از رهنودهای مقام معظم رهبری و سیاست های رئیس جمهور محترم و با جلب مشارکت و همکاری و همفکری فرهنگیان گرانقدر بویژه کارشناسان ، مدیران و صاحب نظران عرصه ی تعلیم و تربیت و نیز مسئولین استانی در تحقق اهداف متعالی آموزش و پرورش موفق و موید بوده و عملکرد شما مرضی خداوند و زینت بخش این اداره ی کل باشد .
همچنین در حکم مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان برالتزام به اصول راستگویی ، اعتدال گرایی و تقویت روحیه ی امید و پویایی ، ارتقای جایگاه آموزش و پرورش به عنوان محور تحولات و توسعه ی منطقه و استان ،استفاده از نیروهای مجرب و توانمند و بهبود مدیریت منابع انسانی در آموزش و پرورش ،توسعه ی مشارکت مردم و فرهنگیان به منظور رشد و تعالی هرچه بیشتر آموزش و پرورش فرزندان میهن اسلامی و مسئولیت پذیری و پاسخگویی آموزش و پرورش در قبال رشد فردی و اجتماعی نسل آینده در راستای سند چشم انداز بویژه سند تحول بنیادین و تقویت روحیه ی تفکر و نوآوری تاکید شده است .
در عین حال تعامل موثر و اثر بخش مسئولین و نهادهای دولتی در راستای تقویت جایگاه و مصالح آموزش و پرورش ، ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی در همه ی ابعاد برای نیل به اهداف تهذیب ، تحصیل وورزش ، تقویت روحیه ی ایثارگری ، توسعه تفکر راهبردی و آینده نگردر آموزش و پرورش همچنین اعتلای شان و منزلت فرهنگیان و اهتمام جدی برای توسعه ی مستمر شایستگی های علمی ، تربیتی و حرفه ای آنان از موارد مطرح شده در این حکم انتصاب است .
مراسم معارفه ریاست جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان شوش چهارشنبه ۹اذر ماه با حضور مسوولین استانی و شهرستان شوش و جمعی از فرهنگیان این شهر در محل اداره آموزش و پرورش شهرستان شوش برگزار شد. مجتبی دیناروند دارای ۱۸ سال سابقه آموزشی است و مدیریت گروه های آموزشی استان خوزستان را نیز در رزومه ی کاری خود دارد .
در حاشیه ی انتصاب مدیر آموزش و پرورش شوش :
* مراسم تودیع و معارفه ی مدیر جدید اداره ی آموزش و پرورش شهرستان شوش با اعتراض شدید سید راضی نوری نماینده ی شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
* فریبرز کریمی که چندماهی به عنوان سرپرست سکان رهبری اداره ی آموزش و پرورش شهرستان شوش را بر عهده داشت به عنوان اولین سخنران این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری فرهنگیان در مدتی که مسئولیت به عهده ی ایشان بود ، عنوان کرد : در مدتی که در خدمت فرهنگیان عزیز بودم چه به عنوان معاونت آموزشی و چه به عنوان معاونت مالی اداری و چه در این مدت کوتاه که به عنوان سرپرست اداره بودم ؛ همیشه تمایلی نداشتم که به کار اداری ورود کنم و آرزو داشتم که در همان مدارس به تدریس بپردازم تا بهتر و بیشتر خدمت به جامعه داشته باشم .
* فریبرز کریمی در پایان سخنان خود از فرهنگیان حلالیت طلبید و تصریح کرد : اگه با هر کدام از شما حرفی زدم که باعث رنجش شما شد و یا نتوانستم دستور العمل و یا بخشنامه ای را به طور کامل پیاده کنم و یا به استناد وعده هایی که از استان می شنیدم به شما قول هایی دادم که نتوانستم به آنها عمل کنم از شما حلالیت طلبیده و برای همه آرزوی سعادت و سربلند ی دارم.
* نماینده ی مردم شوش در مجلس شورای در این جلسه گفت: : در هفته ی بسیج ، دراجماع بسیجیان همین مجتبی دیناروند به دفتر من آمد که به ایشان گفتم « برای من عزیزی ، خیلی هم عزیزی ولی بگذار همه چیز مسکوت بماند ، اما اصرار می کند ، شما چکار دارید آقای دیناروند ؟ با احترام به تمام مسئولین و فرهنگیانی که در این جلسه شرف حضور دارند من این حکم را قابل قبول نمی دانم و این حکم را جلوی چشم شما پاره می کنم و این را وظیفه ی خود می دانم .
* راضی نوری همچنین گفت: وقتی که با وزیر صحبت کردم در پاسخ به من گفت : « این خط قرمز است کنار بکشید ».نماینده ی مردم شوش همچنین سالن را ترک کرد و بدون اجازه ی مسئولین حکم را با خود برد .
*مهدی رفیعی دهکردی معاونت پرورشی فرهنگی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان به عنوان سومین سخنران اظهار کرد: قرار است تودیع عزیز بزرگواری را انجام دهیم به نام فریبرز کریمی مردی سخت کوش ، تلاشگر و ولایتمدار و با نیت خالص و معارفه ی عزیزی دیگر به نام مجتبی دیناروند را انجام دهیم و من بدون اینکه بخواهم تصور کنم معاون مدیر کل هستم ، به عنوان یک معلم با شما سخن می گویم.
* معاون پرورشی ، فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان همچنین گفت: انتخاب یک نفر به عنوان رئیس آموزش و پرورش به موجب قانون و نه به موجب عرف ، حق مسلم مدیر کل آموزش و پرورش است و به موجب همین حق ، پاسخ گویی هم مترتب هست و نمایندگان شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی طبق قانون حق دارند قانون گذاری کنند و حق دارند نظارت بکنند به اجرای قانون و این اجرای قانون خدایی نکرده به عنوان مداخله اگر باشد نابسامانی است و من متأثر هستم که امروز نماینده ی شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی که خدا قوت هم به ایشان می گویم و امیدوارم که ایشان در گفته های خود بازنگری داشته باشد ، این ادبیات را به کار ببرد  و به زور حکمی را از روی میز بردارد و با خود ببرد ، این در شأن ما فرهنگیان نیست هر چند که مخالف باشد یا موافق ، اما امروز بنده به نیابت از مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان حامل سلام  ایشان خدمت شما هستم و مأمور به ابلاغ اجرای حکم و از این فرصت استفاده می کنم و خواهشمندم  که نگذاریم جمع ما درگیر حواشی شود.
* رفیعی بعد از تشریح چند نکته ی پندآموز و اخلاقی و با شعارهای فرهنگیان حاضر در سالن اجتماعات در حمایت از مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان و ریاست جدید ، مجتبی دیناروند را به عنوان رئیس جدید اداره ی آموزش و پرورش شهرستان شوش منصوب کرد.
 * گفتنی است انتصاب مجتبی دیناروند مورد حمایت مدیرکل آموزش و پرورش و فرهنگیان خوزستان است .