حادثه «چغامیش» را چه کسانی رقم زدند؟

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی از تشکیل هیات ویژه رسیدگی به تخلفات اداری در زمینه تخلف چند تن از پرسنل میراث فرهنگی دزفول در خصوص صدور مجوز غیرقانونی تسطیح یکی از تپه‌های مجاور تپه چغامیش خبر داد.

به گزارش ایسنا ـ اسدالله درویش‌امیری با اعلام این خبر افزود: در پی تعرض به یکی از تپه های مجاور تپه باستانی چغامیش در استان خوزستان و حساسیت بالای مردم عزیز کشور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هیات ویژه نظارتی را به منظور بررسی‌های لازم و دقیق‌تر به خوزستان اعزام کرد.

وی گفت: پس از بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد متاسفانه چند تن از پرسنل میراث فرهنگی دزفول با سوءاستفاده از موقعیت شغلی و اداری با صدور مجوز غیرقانونی مرتکب تخلفاتی شده‌اند.

درویش‌امیری تاکید کرد: پرونده تخلفات این افراد به نماینده رییس سازمان در هیات‌های تخلفات اداری سازمان که مسؤولیت آن با معاونت امور مجلس، حقوقی و استان‌ها است تحویل شده و قرار است جلسه اضطراری هیات تخلفات اداری پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۴ تشکیل و با فوریت مورد رسیدگی قرار گیرد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: نتیجه این جلسه متعاقبا به اطلاع مردم شریف و علاقه‌مند به آثار تاریخی و فرهنگی خواهد رسید.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.