بی توجهی مسئولین شوشتر نسبت به آثار ملی

عصر جنوب: پس از آنکه در سال گذشته بارش باران باعث فروریزی بخشی از اثر تاریخی حمام افضل شد، امسال نیز نخستین بارش پاییزی باعث فروریزی بخشی دیگر از این اثر تاریخی شد.
صبح امروز به دلیل بارش‌های باران در روزهای گذشته در شهرستان شوشتر بخشی از طاق و دیوار ورودی حمام تاریخی افضل فروریخت و خسارت‌هایی به این اثر تاریخی وارد شد.

بر اثر این فروریزی بخشی از طاق این اثر تاریخی که دارای نقش و نگارهایی نیز بوده است نابود شده و به‌طور کامل فروریخته و خسارت‌ها به این اثر در این بخش تا حد زیادی غیرقابل جبران است.

بارش‌های باران در شهرستان شوشتر در روزهای گذشته و پس از آن تابش آفتاب شدید باعث هوازدگی در این اثر تاریخی شده است و این مسئله باعث فروریزی این بخش‌ها از اثر تاریخی حمام افضل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، سال گذشته نیز براثر بارش باران در این شهرستان بخشی از طاق ورودی و دیوار این اثر تاریخی فروریخت که برای کاهش خسارت‌ها به این اثر ثبت ملی شده اقدامات اولیه در دستور کار قرار گرفت.

حمام افضل شهرستان شوشتر ازجمله مکان‌های تاریخی دوره قاجاریه شهرستان شوشتر به شمار می‌آید که با شماره ۸۳۶۱ در ردیف آثار ملی قرارگرفته است.

این اثر تاریخی در نزدیکی منزل افضل و در مرکز شهرستان شوشتر قرار داشته است و تا چند سال پیش نیز از آن استفاده عمومی می‌شده است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.