فشار بر خاتمی ریشه در انتخابات آینده دارد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: نمی‌توانم درک کنم چطور می‌توانند رئیس‌جمهور سابق مملکتی را که در داخل و خارج از آن جز خوش‌نامی و آبرو برای این کشور چیزی به ارمغان نیاورده، ممنوع‌التصویر کنند.
فیاض زاهد، درباره دستور اخیر مبنی بر ممنوع‌التصویرشدن سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات گفت: این اقدام در بعد بین‌المللی یک خودزنی آشکار است. مردان بزرگ فقط در قاب تصاویر برجای نمی‌مانند بلکه در قلب‌ها و خاطره‌های مردمان آن مرز و بوم جای می‌گیرند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب به خبرنگار «آفتاب» گفت: نمی‌توانم درک کنم چطور می‌توانند رئیس‌جمهور سابق مملکتی را که در داخل و خارج از آن جز خوش‌نامی و آبرو برای این کشور چیزی به ارمغان نیاورده، ممنوع‌التصویر کنند. مهم قلب‌های ملت ایران است که محمد خاتمی را دوست می‌دارد و تصویر ایشان را در قلب خودش هک می‌کند.

وی افزود: به تاریخ این کشور نگاهی بیاندازند و اگر به تلاش‌هایی که برای حصر امیر کبیر، برای فراموشی دکتر مصدق و امام خمینی (ره) شد بنگرند، درمی‌یابند که مردان و سیاستمداران بزرگ تنها در قاب تصاویر به‌جای نمی‌مانند بلکه در خاطره‌های وجود دارند که از خودشان به‌جا می‌گذارند و موجب بزرگی و شوکت مردمانشان می‌شوند.

عضو حزب اعتماد ملی اضافه کرد: خیلی روشن است دلیل افزایش فشار بر آقای خاتمی. به علت تاثیر ایشان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد ۹۲ و همین‌طور تاثیر ایشان بر روی انتخابات سال آینده مجلس، این فشارها افزایش می‌یابد و قطعا افزایش این فشارها باعث افزایش محبوبیت و اعتبار آقای خاتمی در قلب ملت می‌شود. زاهد با بیان اینکه روحانی قطعا از وضعیت به‌وجود آمده ناراحت است، تاکید کرد: تردیدی ندارم که اقدامات لازم را در شورای عالی امنیت ملی برای ترمیم این ضایعه انجام خواهند داد. ما نباید فرصت‌سوزی کنیم و باید قدرشناس شخصیت‌های برجسته‌ای چون دکتر خاتمی و آیت الله هاشمی رفسنجانی باشیم چرا که همواره توانسته‌اند در بحران‌های داخلی و بین‌الملل به داد این ملت برسند. نباید با بی‌تدبیری‌های خود این افراد را ضایع کنیم.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ مبارزات روحانیت شیعه رجوع کنیم نمی‌توان کتمان کرد که نزدیک‌ترین شباهت بین روحانیون شیعه در مبارزات بین رهبری و آقای خاتمی است هم از نظر سیرت هم از نظر سابقه‌ی روشنفکری، دین‌داری و ارتباط با روشنفکران و شعرا و هنرمندان. از ممنوع‌التصویرشدن جناب آقای خاتمی و حکم‌های این‌چنینی هم نظام، هم ملت و هم کلیت انقلاب اسلامی متضرر می‌شود. وی افزود: به جای ترمیم فاصله‌ها و نزدیک‌کردن قلب‌ها به یکدیگر در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با چنین موضع‌گیری‌هایی فقط آب در آسیاب دشمن می‌ریزیم و شکاف بین حاکمیت و ملت ایجاد می‌کنیم. باید امیدوار باشیم که امور با تدبیر بیشتری پیش رود.

عضو حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که چرا برای محمود احمدی‌نژاد که پرونده‌ی سنگینی در قوه قضائیه دارد و نزدیکانش که مرتکب فسادهای گسترده شده‌اند چنین احکامی صادر نمی‌شود گفت: دلیل آن این است که احمدی‌نژاد یک مهره سوخته است و بود و نبودش برای جامعه‌ی ایران تعیین‌کننده نخواهد بود ولی خاتمی مشعل فروزان نظام است. در اینجا لازم می‌دانم به سخنان جناب آقای آقای الیاس حضرتی در یک جلسه‌ای اشاره کنم که گفته است «ما به خاتمی و دوران او افتخار می‌کنیم ولی اصولگرایان به احمدی‌نژاد و دوران او افتخار نمی‌کنند» این بزرگ‌ترین سندی است که جامعه‌ی ایران در ذهن و قلب خود حک کرده است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.