حمله شدید یک نماینده مجلس به میرحسین موسوی

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه موسوی اخیرا اعتراض کرده که چرا او را برانداز می‌نامند! گفت: آقایان فتنه‌گر! مگر براندازی شاخ و دم دارد که دنبالش می‌گردید؟

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: دستگاه قضا باید به شکلی عمل کند تا از این پس، فرزندان همه مسئولان از یاد نبرند که نباید در سایه نام پدرانشان تخلف کنند و جرم مرتکب شوند، همه ما به عنوان پدران مسئول نیز بدانیم که اگر فرزندانمان تخلف و جرمی مرتکب شدند، هر چه قدر هم گردن کلفت باشیم، در برابر قانون نمی توانیم مقاومت کنیم و اگر اینگونه عمل کردیم آن وقت، کارگر، کارمند، کشاورز، معلم، کوچک و بزرگ با تمام وجود اصل ۱۹ قانون اساسی را حس می کنند که بر اساس اعلام می شود که هیچ نژادی بر نژادی دیگر برتری ندارد.

وی افزود: امروز یوم الله ۹ دی است، روزی که ملت ایران در برابر فتنه‌گری فتنه‌گران به نقطه جوش رسید و با حضور چند ۱۰ میلیونی خود در خیابان‌های ایران اسلامی برگ افتخار دیگری در دفاع از انقلاب را به یادگار گذاشت.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: ۹ دی باید زنده بماند تا نسل فعلی و نسل‌های آینده از یاد نبرند که دشمنان نظام اسلامی همواره با نفوذ در جبهه خودی به دنبال براندازی این نظام اسلامی خواهند بود و بدون تردید این یادآوری، سبب واکسینه شدن جمهوری اسلامی در برابر تهدیدات آینده خواهد بود.

وی تصریح کرد: جریان تجدیدنظر طلب در فتنه اصلاحات آمریکایی، با استفاده از تفکر غربزده رئیس دولت اصلاحات و رشد و نمو لیبرالیسم فرهنگی و اعتقادی، اسلامیت نظام را هدف گرفت و در فتنه و کودتای سال ۸۸ جمهوریت نظام را هدف قرار داد، ۹ دی روز پایان هر دو فتنه بود.

رسایی ادامه داد: برای زنده نگه داشتن ۹ دی باید به علل و ریشه‌های داخلی و خارجی فتنه و کودتای سال ۸۸ پرداخت، در گرامیداشت یوم الله ۹ دی نباید به برگزاری مراسمات سطحی، شعاری و احساسی اکتفا کرد و صدا و سیما به جای پخش سرود وطنم وطنم پاره تنم، ای شکوه پابرجا همزمان با نشان دادن سیل عظیم جمعیت معترض در یوم الله ۹ دی، باید با پخش شعارهای مردم در ۹ دی سال ۸۸ به مطالبات آنها بپردازد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اضافه کرد: در ۹ دی مردم ایران اسلامی مطالبات خود را در قالب شعارهایی مطرح کردند و گفتند: جمهوری اسلامی شعار مسلمین است، جمهوری ایرانی حرف منافقین است/ خواص بی‌بصیرت، خجالت خجالت/ ای مرجع قضایی، اقدام انقلابی /تاجر ورشکسته، برگرد به باغ پسته/ لعن علی عدوک یا حسین – کروبی، خاتمی و میرحسین / خامنه‌ای کوثر است – دشمن او ابتر است/ سبز فقط سبز علی – لعنت به سبز اموی/ دیکتاتور واقعی – موسوی و خاتمی/ فتنه‌گر عاشورا – اعدام باید گردد/ سیدعلی لب تر کند – غسل شهادت می‌کنیم/ محرم ماه خون است، فتنه‌گر سرنگون است/ خاتمی، موسوی! این آخرین پیام است – دانشجوی مسلمان آماده قیام است/ سبز سیاه اموی – پیرو خط رجوی/ منافق واقعی – موسوی و کروبی/ سفارت انگلیس، لانه جاسوسیه.

نماینده تهران عنوان کرد: فتنه سال ۸۸ از نامه بدون سلام و والسلام آقای هاشمی خطاب به رهبر معظم انقلاب کلید خورد، نامه‌ای که بعدها با خطبه نماز جمعه دشمن شادکن تکمیل و مایه امیدواری دشمنان کینه جوی امام و انقلاب شد، آقای هاشمی در این نامه از نشانه‌های خشم احزاب و گروه های همسو با خودش در روزهای آینده خبر می‌دهد و در صورت عدم تحقق مطالباتش، از آتشی سخن می‌گوید که دودش قبل از انتخابات قابل مشاهده است: «بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشان هایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت … از جناب‌عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیتتان انتظار است برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح می‌دانید اقدام مؤثری بنمایید و مانع شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید.»

وی خاطرنشان کرد: کودتای سال ۸۸ حاصل تفکر افراطی جماعتی بود که خود را مالک و صاحب کشور می‌دانستند، خود را ارباب و مردم را رعیت می پنداشتند، مردم در نگاه آنها محترم است به شرط اینکه قدرت و ثروت را در اختیار این جماعت بگذارند و الا اگر مردم به آنها رأی ندهند، جماعتی نفهم و اسطوره کُش معرفی می‌شوند، فائزه هاشمی رفسنجانی در جمع اغتشاشگران سال ۸۸ ضمن مقایسه جمهوری اسلامی با رژیم منحوس پهلوی، خاتمی را بی‌عرضه و عامل تقلب در انتخابات سال ۸۴ می‌داند و می‌گوید: «من عامل اصلی این دیکتاتوری‌ها را خاتمی می‌دانم، در ۱۸ تیر سال ۷۸، خاتمی مسیر را به سمتی برد که اسامی را اعلام کرد و دست همه اصلاح طلبان را رو کرد. تا حادثه ۱۸ تیر بوجود آمد، نظام هم هوشیار شد که اگر نجنبد مثل زمان شاه از بین خواهد رفت و از اینجا دیکتاتوری ها آغاز شد. ما یک دموکراسی نیم بندی در کشور داریم مثلاً من یک دوره در انتخابات شرکت می‌کنم و با رأی بالا رأی می‌آورم، ولی در یک دوره دیگر رأی نمی‌آورم اساساً تاریخ ما مشکل دارد و به لحاظ روانشناسی، جامعه ما “قهرمان ساز و اسطوره کش” است. … خاتمی در دوره فعالیتش عرضه نداشت و آن قدر در دوران فعالیتش تقلب شد که حاج آقا (هاشمی رفسنجانی) نتوانست با آن همه تقلب، رأی بیاورد؛ آخرش هم خاتمی اعلام کرد که انتخابات سالم برگزارشده چون خودش برگزار کننده بوده و خاتمی در این باره خیانت های بسیاری کرد.»

وی ادامه داد: موسوی اخیرا اعتراض کرده که چرا او را برانداز می‌نامند! ظاهرا دوره حصر با رفاه کامل سبب فراموشی وی شده و الا آقای موسوی مگر فراموش کرده اید که همصدا با منافقین ملعون شدید، فراموش کردید که رژیم صهیونیستی رسما اعلام کرد که به تحرکات شما دل بسته، فراموش کردید که در مصاحبه با مجله تایم یک روز قبل از انتخابات اعلام داشتید که با اعتراضات خیابانی حتی در صورت رأی نیاوردن این جنبش را ادامه خواهید داد تا رهبری از مواضعش کوتاه بیاید، مگر براندازی شاخ و دم دارد که دنبالش می‌گردید؟ موسوی در این مصاحبه گفت: «تجمعات خیابانی چشمگیر هفته های گذشته احتمالا ماهیت ساختار قدرت را به نحوی بنیادین دگرگون خواهد ساخت و در واقع این اتفاق با فشار به رهبر نسبت به پذیرش بیشتر افکار عمومی رخ خواهد داد و خبرنگار تایم می‌پرسد:‌ اگر انتخابات را ببازید چه؟ و موسوی می‌گوید: تغییرات از مدتی قبل آغاز شده و تنها بخشی از آن به پیروزی در انتخابات مربوط می شود و بخش‌های دیگر ادامه خواهد یافت و عقب گردی نیست.»

نماینده تهران تصریح کرد: فتنه و کودتای سال ۸۸ تبعات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی متعددی برای کشور و مردم به دنبال داشت آقای موسوی فقط یکی از عوارض براندازی شما و بزرگترتان که با حمایت برخی خواص و سکوت و مواضع دوپهلوی جماعت دیگری همراه بود، تشدید تحریم‌ها علیه ملت ایران بود.

وی افزود: قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل در سال ۱۳۸۹ به تصویب رسید که بر اساس آن بانک مرکزی و چند بانک دیگر تحت تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا قرار گرفتند، صنعت نفت ایران نیز با هدف کاهش درآمدهای نفتی ایران در این دوران، با اجماع آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا مورد تحریم قرار گرفت.

رسایی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی تاکنون چندبار از کاسبی عده‌ای با تحریم‌ها سخن گفته‌اند اما هرگز حاضر به اعلام اسامی این کاسب‌ها نشده‌اند، چرا؟ آیا دلیل آن به اسنادی که اخیرا یکی از دوستان مهدی هاشمی منتشر کرده برنمی‌گردد، بر اساس این اسناد، مهدی هاشمی از سال ۸۹ برای تشدید تحریم‌ها به دنبال ارتباط با وزارت خزانه‌داری آمریکا بوده است به طوری که یکی از اعضای اتاق فکر واشنگتن گفته بود: مهدی هاشمی اطلاعاتی را به دولت اوباما جهت تحریم دولت احمدی‌نژاد داده است.

وی اضافه کرد: مهدی هاشمی وقتی به انگلیس پناه برده بود در یکی از گفت‌وگوهای تلفنی خود – که صوت توسط دوستانش در پی یک اختلاف داخلی در فضای مجازی منتشر شد – می‌گوید: «این اشتباه را شما در دوم خرداد کردید و آقای هاشمی را از خاتمی جدا کردید … همان دوم خرداد که (اصلاح طلب ها) به ما فحش دادند ما گفتیم هدفمان مشترک است و دعوا راه نینداختیم … هنوز هم معتقدیم باید به رهبری فشار آورد، این هزینه‌اش از همه چیز کمتر است… حرف‌هایی که ماها می‌زنیم، حرف‌هایی که بابای من زد، از همه حرف‌های آقایان (اصلاح طلب) تندتر بوده است! ما تقسیم کار کرده‌ایم هر کسی کار خودش رو می‌کند، بابا کار خودش رو می‌کند… دعوای من با بابا اینست که ما باید تهاجمی‌تر بشویم با اینها … آقای هاشمی باید فتیله را بکشد بالا، ماها هیچ امتیاز عملی الآن نمی‌توانیم از رهبری بگیریم و نظام هیچ امتیازی الان به ما نمی‌دهد.»

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: آیا در دادگاه مهدی هاشمی به این اقاریر مهم مهدی هاشمی رسیدگی شده؟ بعید به نظر می رسد، چرا باید فرزند یک کارگر، فرزند یک کشاورز، یک طلبه، یک کارمند، یک معلم، یک راننده تاکسی و توده های عمومی مردم اگر تخلفی کنند، به سریعترین زمان ممکن و با جدیت رسیدگی شود ولی در خصوص فرزندان برخی مسئولان تا این حد مماشات شود؟ مردم منتظر رأی دادگاه مهدی هاشمی هستند تا عدالت در دستگاه قضا را محک بزنند.

رسایی گفت: آقای مقیسه، قاضی پرونده مهدی هاشمی در همین دادگاه انقلاب برای انتشار کامنت‌های ذیل یک خبر، برای دانشجوی بسیجی و مدیر یک سایت، حکم سه سال حبس تعزیری را صادر کرده است، با مشاهده چنین احکامی، مردم با مقایسه جرایم و تخلفات مهدی هاشمی و جرایم یک دانشجو، با خود خواهند گفت که این قاضی حتما جونیور را حداقل به ۳۰ سال زندان محکوم خواهد کرد.

وی افزود: مردم وقتی جرایم مهدی هاشمی را با فاضل خداداد و امیر منصور آریا مقایسه می‌کنند، حداقل انتظار حکم مشابه آنها را در مورد مهدی هاشمی دارند، دستگاه قضا باید به شکلی عمل کند تا از این پس، فرزندان همه مسئولین از یاد نبرند که نباید در سایه نام پدرانشان تخلف کنند و جرم مرتکب شوند و همه ما به عنوان پدران مسئول نیز بدانیم که اگر فرزندانمان تخلف و جرمی مرتکب شدند، هر چقدر هم گردن کلفت باشیم در برابر قانون نمی‌توانیم مقاومت کنیم، اگر اینگونه عمل کردیم آن وقت، کارگر، کارمند، کشاورز، معلم، کوچک و بزرگ با تمام وجود اصل ۱۹ قانون اساسی را حس می کنند که بر اساس اعلام می‌شود که هیچ نژادی بر نژادی دیگر برتری ندارد.

نماینده تهران همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیأت دولت، فتنه را خط قرمز نظام دانسته‌اند چون اسلامیت و جمهوریت نظام را هدف گرفته بود، برای همین معظم له به اعضای دولت توصیه می‌کنند تا همان طور که که در جلسه رأی اعتماد قول داده‌اند، فاصله خود با فتنه و فتنه‌گران را حفظ کنند و این به معنای آن است که دولت آقای روحانی در حفظ فاصله با فتنه‌گران باید مراقبت بیشتری داشته باشد.

رسایی اضافه کرد: آقای روحانی بعد از دیدار امسال هیأت دولت و شنیدن توصیه‌های ۱۵گانه رهبر معظم انقلاب که یکی از آنها لزوم رعایت خط قرمز نظام و فاصله با فتنه‌گران بود، در اولین جلسه کابینه با تشکر از رهنمودهای امام خامنه ای خطاب به دولت تأکید کرد: «دولت با تمام جدیت، خود را متعهد به پیگیری رهنمودهای ایشان می‌داند و از تمامی اعضای دولت می خواهم تا همه ارشادات و توصیه‌های مقام معظم رهبری را اجرایی نموده و گزارش اقدامات انجام شده را در ارتباط با یکایک موارد، ارائه کنند.»

وی افزود: رئیس جمهور محترم حتی معاون اول خود را مأمور تهیه و ارائه گزارش کامل از تحقق رهنمودهای رهبری کرد،اکنون سئوال این است که ملاقات‌های پی در پی برخی از اعضای دولت با فتنه‌گرانی چون خاتمی، با توجه به تصریحاتی که از سوی امام خامنه‌ای در خصوص فتنه‌گری و عدم بازگشت آنها از مسیر غلط فتنه وجود دارد، نباید در گزارشی که معاون اول رئیس جمهور در این خصوص تهیه می کند، برجسته شود و جلوی این حاشیه‌سازی‌ها درون کابینه گرفته شود؟ روحانی با اعضای کابینه که فاصله خود با فتنه‌گران را رعایت نمی‌کنند و از خط قرمز فتنه عبور می‌کنند، چه برخوردی خواهد کرد؟

نماینده تهران خاطرنشان کرد: همچنین جناب روحانی در هر سخنرانی خود، آمار تورم را با استناد به گزارشات مرکز آمار و بانک مرکزی چند درصد پایین می‌کشند تا جایی که در آخرین سفر خود آن را ۱۷ درصد اعلام کردند! اولا ایشان خودشان فرمودند که شاخص تورم جیب مردم است نه مرکز آمار و بانک مرکزی ثانیا با این روندی که ایشان در پیش گرفته، ظاهرا تا سال آینده، نه تنها چیزی از تورم باقی نمی‌ماند، بلکه مردم باید مبلغی هم به دولت بپردازند و بگویند روحانی مچکریم!

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ادامه بیان داشت:‌ از وزیر محترم بهداشت بابت خدماتش تشکر می کنم همچنین از مدیران آموزش و پرورش تهران و حقوقی وزارت صنعت هم بابت همکاری مناسبشان در به سرانجام رساندن یک پرونده تخلف تشکر می‌کنم.

رسایی همچنین گفت: از نطق امروز رئیس مجلس درباره ۹ دی و سفر استراتژیک و حساس آقای لاریجانی به سه کشور سوریه لبنان و عراق که خط مقدم مقاومت هستند و مدت‌ها بود هیچ مسئولی سفری با این ترکیب انجام نداده بود تشکر می‌کنم، ای کاش امروز از خانواده شهدای فتنه و همچنین عوامل نیروی انتظامی که در ایام فتنه در دفاع از حقوق مردم و رأی ملت مجروح شدند، در مجلس تقدیر می‌شد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.