ایرانی‌های مقیم دبی برای سرمایه‌گذاری به منطقه آزاد می آیند

عصر جنوب: معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند از ابراز تمایل ایرانی‌های مقیم دبی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه خبر داد.
سید علی موسوی با اشاره به برگزاری نشست مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند با شورای بازرگانان ایرانی مقیم دبی (IBC) در این کشور گفت: در این نشست صمیمی ۱۱ بازرگان و سرمایه‌گذار ایرانی مقیم دبی و ۲۰ بازرگان خارجی حضور داشتند که با توجه به توضیحات ارائه شده، از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خاص منطقه آزاد اروند آگاهی یافتند.

وی با اشاره به تمایل آنان برای بازدید از منطقه آزاد اروند، اظهار کرد: به منظور کسب آگاهی‌های بیشتر این بازرگانان، اقدام به برگزاری چندین جلسه تخصصی پس از این نشست و در قالب پانل‌های تخصصی صنعت و تجارت کردیم.

موسوی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد انگیزه‌های سرمایه‌گذاری برای ایرانی‌هایی که سال‌ها از کشور دور بوده‌اند، تصریح کرد: در جلسه یاد شده، بازرگانان دبی و مسئولان منطقه آزاد اروند به تبادل اطلاعات در زمینه آخرین فعالیت‌های اقتصادی در مناطق خود پرداختند.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به تسری محدوده منطقه آزاد اروند به تمام شهرهای آبادان و خرمشهر، عنوان کرد: منطقه آزاد اروند یکی از مهمترین نقاط استراتژیک در منطقه خاورمیانه است که از دیرباز به واسطه وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوان در شهرهای آبادان و خرمشهر به عنوان محدوده این منطقه همواره مورد توجه تجار و بازرگانان در سراسر جهان بوده‌اند.

موسوی خاطرنشان کرد: در این نشست صمیمی، رئیس شورای بازرگانان دبی خواستار برنامه‌ریزی برای حضور گروه‌های تخصصی این شورا در منطقه آزاد اروند شد.

به گفته وی برخی از سرمایه‌گذاران تمایل خود را برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت، بیمه، بانک، صنایع پائین‌دستی پتروشیمی و مینی‌پالایشگاه ابراز کردند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام اینجانب از تولید کنندگان محصولات کشاورزی هستم تجربه در زمینه خرید و فروش محصولات را دارم امادگی همکاری را دارم
  • سلام اینجانب از تولید کنندگان محصولات کشاورزی هستم تجربه در زمینه خرید و فروش محصولات را دارم امادگی همکاری را دارم۰۹۱۷۷۲۸۸۵۱۳