صدور کارت شهروندی برای ساکنان منطقه آزاد اروند

عصر جنوب: قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند از صدور کارت شهروندی تحت عنوان «کارت شهروند اروند» خبر داد و گفت: بر اساس توافق به عمل آمده با بانک ملی و بر پایه اطلاعاتی که در اختیار دارند کارت شهروندی اروند صادر می‌شود.

به گزارش عصر جنوب عبدالله کعبی در این خصوص گفت؛ «کارت شهروند اروند»هم به عنوان کارت شناسایی و هم به عنوان کارت بانکی و هم به عنوان کارت شهروند اروندی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

*مینوشهر به بهترین منطقه گردشگری تبدیل می شود

عبدالله کعبی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مینوشهر به بهترین منطقه گردشگری کشور تبدیل می‌شود اظهار کرد: برای این منظور انجام طراحی‌های لازم در دستور کار این سازمان قرار دارد. 

کعبی افزود: توسعه گردشگری منطقه با توجه به ظرفیت‌های موجود طبیعی یکی از برنامه‌های سازمان منطقه آزاد اروند می باشد و ر راستای آن تلاش می شود.

عبدالله کعبی ادامه داد: برای این منظور اعتباری معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای توسعه فضای سبز این منطقه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند اختصاص داده شد.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در توافقی که با شهردار مینوشهر داشتیم مقرر شد تا وی چندین نقطه را به عنوان فضای سبز در سطح منطقه ایجاد کند که البته تمام اعتبار مورد نیاز توسط منطقه آزاد  اروند تامین و در اختیار شهردار قرار می‌گیرد.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران در این منطقه برای ساخت هتل افزود: موافقت‌های اولیه صورت گرفته و به زودی کارهای اجرایی ساخت این هتل‌ها آغاز می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مبلغ ۷ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به تجهیز و نوسازی فضاهای آموزشی در شهرهای آبادان و خرمشهر از سوی سازمان منطقه آزاد اروند اختصاص داده شد.

کعبی از خرید یک‌هزار دستگاه کولر دو تیکه برای مدارس آبادان و خرمشهر خبر داد و تصریح کرد: این کولرها جایگزین کولرهای قبلی شده و کولرهای قبلی نیز در صورت نیاز به نوسازی کارشان به انجام می‌رسد و تحویل مدارس روستایی می‌شوند.

*توسعه بندر خشک در شلمچه

موضوع توسعه بندر خشک در منطقه شلمچه از دیگر موارد قابل اشاره توسط قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند بود که وی در این زمینه افزود: در زمان حاضر برنامه‌ریزی برای انجام این کار صورت گرفته تا بتوانیم یک دروازه دیگر برای افزایش صادرات به عراق را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و صفر و اربعین حسینی افزود: از هم‌اینک ستادی ویژه برای بررسی مسائل مرتبط با زوار در مرز شلمچه و ارائه راهکارهای عملی برای رفع آنها تشکیل داده‌ایم.

کعبی از تلاش برای توسعه بندر خرمشهر خبر داد و گفت: با توسعه بندر خرمشهر و اتصال آن به بندر خشک شلمچه بخش اعظمی از بارهای وارده از طریق این بندر و توسط کشتی‌های حمل بار به بصره ارسال و در آنجا تخلیه می‌شوند.

*استقرار گمرک در شهرک صنعتی آبادان

کعبی در بخش دیگری از سخنان خود از استقرار گمرک جمهوری اسلامی در شهرک صنعتی آبادان خبر داد و تصریح کرد: با استقرار گمرک در این شهرک واحدهای مستقر در آن می‌توانند مشکلات خود را در زمینه مسائل گمرکی رفع کنند.

وی با اشاره به ایجاد هفت گیت (دروازه) به عنوان مسیرهای ورود و خروج از منطقه آزاد اروند یادآور شد: بر اساس توافق حاصل شده با گمرک قرار شد تا کار طراحی گیت‌ها را گمرک و هزینه اجرای آن را منطقه آزاد اروند بپردازد.

*آغاز حاشیه‌سازی اروند از هفته آینده

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به توافقات حاصل شده موضوع ایجاد فضای سبز در حاشیه اروندرود در هفته گذشته موضوع فراخوان مناقصه انجام شد و پیمانکاران آمدند، مناقصه برگزار شد و پیمانکار منتخب از هفته آینده کار خود را آغاز می‌کند.

کعبی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده توسط استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان در بحث ساحل‌سازی اروندرود افزود: در این زمینه نیز با تامین اعتبار توسط این سازمان و اجرا توسط شهرداری آبادان کار به انجام می‌رسد.

وی افزود: موضوع ساحل‌سازی اروند با هدف ایجاد فضاهای تفریحی و شاد برای شهروندان انجام می‌شود که خوشبختانه تمام موارد پیرامونی آن اعم از مسائل امنیتی و غیره حل شده است.

*توافق با بانک ملی برای صدور کارت شهروند اروند

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام و احترام به پیوست لینک آخرین رتبه بندی رسانه های استان خوزستان تقدیم می گردد خواهشمند است لینک آن را در رسانه وزین خود منتشر نمایید رتبه بندی رسانه های خوزستان ، الکسا باز تپید http://khnews.ir/fa/?p=12399
  • با سلام ایا کارت ارندی برای تمام مردم خوستانه