فوتبال خوزستان در سراشیبی؛ استقلال رامشیر در آستانه واگذاری

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: تیم فوتبال استقلال رامشیر که مقتدرانه به رقابت های لیگ دسته دو فوتبال کشور صعود کرد، امتیاز آن به دلیل عدم حمایت مالی از سوی مسوولان در آستانه واگذاری به استان یزد است.

 به گزارش عصرجنوب به نقل از ایسنا، این روزها فوتبال خوزستان وضعیت چندان خوبی ندارد و پس از بقای ناپلئونی نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر و سقوط استقلال خوزستان به لیگ یک و سقوط استقلال اهواز به لیگ دسته سه کشور، اکنون  امتیاز استقلال رامشیر در آستانه واگذاری به استان یزد است.
اتفافی که اگر قطعی شود، می‌‌تواند ضربه محکمی بر پیکره فوتبال استانی باشد که عنوان مهد فوتبال را یدک می‌کشد، هر چند که فوتبال خوزستان سال‌ها است از روزهای خوب گذشته فاصله بسیاری گرفته و حتی در سطح لیگ حرفه‌ای ایران هم حرف چندانی برای گفتن ندارد‌.
این روزها نیز نوذری، مدیرعامل باشگاه استقلال رامشیر که سه فصل است این تیم را با هزینه های شخصی اداره می کند و توانست با سختی بسیار تیم خود را به لیگ دو برساند، دیگر توانایی تامین هزینه‌های تیم در لیگ دو را ندارد و به همین دلیل مجبور به واگذاری امتیاز تیم شده است‌.
البته هنوز این امتیاز به صورت قطعی واگذار نشده و کارهای اولیه انتقال به استان یزد در حال انجام است. مسوولان این استان نیز بسیار پیگیر خرید امتیاز استقلال رامشیر هستند تا یزد کم کم بتواتد خود را به سطح حرفه‌ای فوتبال ایران برساند.
در این ماجرا یزد صاحب یک تیم در لیگ دو کشور می‌شود و از طرفی خوزستان به دلیل عدم حمایت از تیم‌‌های فوتبالی خود خیلی راحت یکی پس از دیگری سهمیه های خود در لیگ‌های مختلف را از دست می‌دهد. جای تامل است که چرا از این تیم‌ها در زمان‌های مناسب حمایت لازم صورت نمی گیرد و کار به سقوط و واگذاری امتیاز می‌کشد؟