کارخانه آلومنیوم مسجد سلیمان امسال به بهره برداری می رسد

عصر جنوب- مدیر عامل کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه در فاز اول ۶۸ درصد بوده و عملیات اجرایی به سرعت در حال انجام است.

سید عباس حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ‌افتتاح فاز اول کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان موجب اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای ۲۰۰ نفر می‌شود و می‌تواند به حل مشکل بیکاری مسجدسلیمان کمک شایانی کند.

وی افزود: به طور میانگین پیشرفت ماهانه ساخت کارخانه ۶٫۸ درصد است و در حال حاضر حدود ۳ درصد از برنامه ساخت جلوتر هستیم.

حسینی تصریح کرد: ‌زمان بهره‌برداری پروژه طبق برنامه زمان‌بندی در نظر گرفته‌شده، سال ۹۵ است که اگر روند احداث به همین شکل پیش رود و مشکلی به وجود نیاید، کارخانه زودتر از موعد مقرر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در خصوص فاز دوم کارخانه آ‌لومینیوم مسجدسلیمان عنوان کرد: ‌طبق برنامه‌ریزی‌های درنظرگرفته شده، ‌فاز دوم این کارخانه در بهار سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

حسینی گفت:‌ باید به این مساله توجه کرد که کارخانه آلومینیوم مشکل اشتغال هزاران بیکار در مسجدسلیمان را حل نخواهد کرد، بلکه با فعال شدن ۶۹ صنعت پایین دستی این کارخانه می‌توان شاهد حل این مشکل بزرگ باشیم.

وی افزود:‌ اگر این ۶۹ صنعت پایین دستی در شهرستان فعال شوند و هر کدام بتوانند به اشتغال ۵۰ نفر بپردازند با افتتاح فاز اول کارخانه و فعال شدن این صنایع پایین دستی شاهد حل مشکل اشتغال جوانان خواهیم بود.

مدیر عامل کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان خاطرنشان کرد: قرار است در فاز اول این کارخانه تولید ۱۱ هزار تن انواع پروفیل و در فاز دوم تولید انواع بیلت و شمش آلیاژی انجام شود.

حسینی گفت:‌ تکنولوژی بکار گرفته‌شده در این کارخانه تکنولوژی روز دنیا است و قطعا محصولاتی که تولید خواهد شد، دارای کیفیت بالایی هستند و با این شرایط می‌توانیم به رقابت با سایر تولیدکنندگان داخلی و خارجی بپردازیم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.