اقدام جالب محیط زیستی کارکنان نفت مسجدسلیمان + عکس

عصر جنوب – asrejonoob.ir: کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در یک اقدام جالب توجه و در حمایت از محیط زیست منطقه حفاظت شده هفت شهیدان را از وجود زباله پاکسازی کردند.

 در این اقدام که پیش از ظهر امروز یکشنبه و با حضور پرسنل مدیریت خدمات این شرکت و مشارکت انجمن های مردم نهاد و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان صورت گرفت، زباله های رها شده در دل طبیعت که ۱۰۰ کیسه زباله شد، جمع آوری تا به صورت اصولی دفن شود.
منطقه حفاظت شده هفت شهیدان که از سه راهی جاده مسجدسلیمان – لالی – اهواز شروع و تا دشت ذیلایی امتداد می یابد یکی از مناطق زیبای گردشگری شهرستان مسجدسلیمان است و در فصل پاییز و زمستان که با بارش باران طبیعت منطقه جان دوباره ای می گیرد، میزبان گردشگران مسجدسلیمانی و مسافران شهرهای اطراف است.
این منطقه در تعطیلات نوروز خصوصا روز سیزدهم فروردین از جمله مناطق پرازدحام و شلوغی است که گردشگران برای تفریح انتخاب می کنند ولی متاسفانه زباله های بسیاری از جمله مواد پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف که برای طبیعت بسیار آسیب رسان هستند و دیر تجزیه می گردند با بی توجهی گردشگران در دامان طبیعت رها می شوند تا چهره زیبای منطقه کریه و نا زیبا شود.
کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان سال های قبل نیز با اتمام تعطیلات نوروزی با حضور در طبیعت و مناطق حفاظت شده ضمن جمع آوری زباله های رها شده گردشگران علاقمندی خود را محیط زیست نشان داده و ثابت کرده اند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)