نماینده مردم مسجد سلیمان: هشدار وزیر کشور در مورد پول‌های کثیف هشدار درستی بود

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به اظهارات وزیر کشور در مورد ورود پول‌های کثیف به عرصه سیاست و انتخابات گفت: هشداری که وزیر کشور در مورد ورود پول‌های کثیف به عرصه سیاست و انتخابات داد هشدار درستی بود و ما باید در آینده مراقب باشیم که کسانی که تلاش می‌کنند چه در قالب حمایت و چه در قالب کمک به عرصه سیاست نفوذ کنند، موفق نشوند.

وی افزود: اصل موضوع و نظارت بر عدم ورود پول‌های کثیف به عرصه سیاست و انتخابات بر عهده وزارت کشور است که به عنوان مجری اصلی انتخابات باید به عرصه سیاسی و انتخابات به خوبی نظارت کند تا هر جایی شائبه‌ای و یا اتفاقی با این رویکرد شاهد بودیم به مراجع قضایی و نظارتی انتقال دهد تا با موضوع برخورد شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت  مجلس اظهار داشت: ورود پول کثیف به عرصه سیاست و انتخابات و سوء استفاده‌ احتمالی که صورت می‌گیرد می‌تواند به حیثیت سیاسی و حتی غیرسیاسی داوطلبان در عرصه انتخابات لطمه وارد کند.

جلیلی همچنین خاطرنشان کرد: وزارت کشور به عنوان مجری همه انتخابات‌ها باید به عنوان اولین حوزه و نهاد حساس به این موضوع پیگیر مسئله باشد و هر جا که نشانه‌هایی از آن پیدا کرد به سرعت به موضوع ورود پیدا کرده و اقدامات لازم را جهت برخورد با آن صورت دهد.

وزیر کشور چندی پیش از ورود پول‌های کثیف ناشی از قاچاق مواد مخدر به عرصه سیاست و انتخابات صحبت به میان آورده بود. این مسئله واکنش‌های مختلفی در پی داشت و نمایندگان از وی خواستند تا در صحن علنی مجلس توضیحاتی را در این‌باره ارائه کنند.

فارس/

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.