مقتدایی: مشکل نفت مسجدسلیمان از کم‌لطفی خانواده نفت در مرکز است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: استاندار خوزستان درخصوص اعتصاب اعضای تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان به دلیل عدم پرداخت مطالبات، گفت: من هم جای بازیکنان و کادر مربیگری این تیم بودم، حتما تمرینات را تعطیل می‌کردم و مشکل نفت مسجدسلیمان به دلیل کم‌لطفی خانواده نفت در مرکز است.

عبدالحسن مقتدایی اظهارکرد: من هم جای بازیکنان و کادر مربیگری این تیم بودم، حتما تمرینات را تعطیل می‌کردم، چرا که تیم پشتوانه می‌خواهد.

وی بیان کرد: یکی از اشکالات اساسی این است که اختیارات را از مدیریت مناطق نفت خیز جنوب گرفته‌اند و متمرکز کرده‌اند. به هر حال در زمینه مشکل این تیم باید مسوولان نفت یعنی در حقیقت مدیرعامل شرکت ملی نفت و وزیر نفت پاسخگو باشند که چرا آن همه امکانات برای تیمی در تهران تحت عنوان نفت تهران مهیا می‌شود ولی در یک نقطه محروم مانند مسجدسلیمان که هر کسی که در نفت خاستگاه، جایگاه و پایگاهی دارد، از آن منطقه است، نسبت به آن کم‌توجهی می‌شود.

 

استاندار خوزستان گفت: در کل آن چه در اختیار ما جهت کمک به این تیم بود، انجام شد؛ حتی در یک مرحله با قرض گرفتن پول، کارشان را راه انداختیم و باقی، آن چیزی نیست که در اختیار من باشد. باید این موضوع را حتما از وزیر ورزش و جوانان و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بپرسید، چرا که مشکل نفت مسجدسلیمان دیگر هیچ ربطی به نفت منطقه و مناطق نفت خیز و اداره‌کل ورزش و جوانان استان ندارد.

 

مقتدایی خاطرنشان‌کرد: در هر صورت به جز سازمان‌هایی که از نظر مالی تمکن دارند و بی دغدغه هزینه می‌کنند، سایر تیم‌ها نیز این مشکل را دارند. تیمی مانند نفت آبادان که سابقه دارد و پشتوانه‌ای مانند پالایشگاه نفت آبادان دارد، به این صورت برای آن تامین اعتبار می‌شود. پدیده جدیدالتولدی مانند نفت تهران نیز است که بازهم این امکانات در اختیارش می‌باشد و تیم‌هایی هم مانند استقلال و پرسپولیس وجود دارند که از نظر مسایل اجتماعی و سیاسی حمایت می‌شوند و سایر تیم‌ها هم از نظر اقتصادی حمایت می‌شوند.

 

وی بیان کرد: من معتقدم درمورد تیم‌های مشابه مانند نفت مسجدسلیمان، خطاب رسانه‌ها به سمت مسوولان نفت باشد و حداقل از مجموعه‌ای مانند وزارت ورزش و جوانان توضیح بخواهند. این امکانات باید به صورت مساوی و یا باتوجه به موقعیت تیم‌ها توزیع شود. ما هم ایراد داریم ولی هیچ کسی در استان نسبت به حمایت‌هایش قصور نکرده است.

 

استاندار خوزستان گفت: ما در زمینه کمک به تیم نفت مسجدسیلمان حتی در بخش پنهان کار، برای حفاری شمال با واسطه از مناطق نفت خیز کار گرفتیم تا تعدادی از تجهیزات و ماشین‌آلات کار کنند، به شرط این‌که اسپانسر نفت شود؛ یعنی به بخش خصوصی کار داده‌ایم تا اسپانسر باشد و این کاری بود که وظیفه ما نبود ولی باتوجه به موقعیتی که تیم داشت، این کار را انجام دادیم. به اعتقاد من مشکلات این تیم کم‌لطفی خانواده نفت در مرکز نسبت به این تیم است.

ایسنا/

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.