فرودگاه مسجدسلیمان توسعه داده می شود

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  استاندار خوزستان از آغاز عملیات اجرایی توسعه فرودگاه مسجدسلیمان به همراه پروژه اصلاح و روکش آسفالت باند پرواز خبرداد.

عبدالحسن مقتدایی با بیان این‌که عملیات اجرایی این پروژه از امروز (یکشنبه، ۷ دی‌ماه) آغاز شده است، اظهارکرد: این پروژه شامل اصلاح و ترمیم روکش آسفالت باند قدیمی فرودگاه هوانیروز به متراژ ۲ هزار متر و عرض ۳۰ متر است که با تامین اعتبار لازم از سوی استانداری خوزستان آغاز شده است.

وی مدت زمان اجرای طرح اصلاح و روکش آسفالت باند پرواز فرودگاه مسجدسلیمان را چهارماه اعلام‌کرد و افزود: به موازات آن عملیات طراحی و به‌سازی پایانه مسافربری شامل سالن‌های ورودی و خروجی مسافران، سال انتظار، ساختمان بازرسی و تدارکات، به‌سازی پارکنیگ هواپیما و برج مراقبت فرودگاه انجام می‌شود. همچنین دستگاه‌های کمک ناوبری و ماشین‌آلات سوخت‌رسانی، آتش‌نشانی و سایر ماشین‌آلات مورد نیاز در آینده تامین و در فرودگاه مستقر می‌شوند.

براساس گزارش اداره‌کل فرودگاه‌های خوزستان، فرودگاه مسجدسلیمان قرار است در آینده نزدیک برای پرواز هواپیماهای متوسط با برد پرواز دو ساعت و ظرفیت پذیرش ۶۰ الی ۷۰ مسافر آماده شود که اگر ظرفیت لازم وجود داشته باشد این فرودگاه روزانه یک تا دو پرواز می‌تواند داشته باشد.

طبق ارزیابی‌های به‌عمل آمده با توجه به تاسیس صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان در آینده نزدیک و نیز وجود شرکت نفت، نیروگاه برق شهید عباسپور، توسعه ورزش فوتبال مسجدسلیمان و وجود سایر جذابیت‌های صنعتی و اقتصادی و گردشگری در منطقه، پیش‌بینی می‌شود استقبال از پروازهای این فرودگاه مطلوب باشد.

فرودگاه مسجدسلیمان در حال حاضر در اختیار هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران است که با انجام توافقی که اخیرا بین هوانیروز و استانداری خوزستان به‌عمل آمده قرار است این فرودگاه برای پروازهای مسافربری آماده شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.