رزمایش مرحله اول کمک مومنانه بسیج در شهرستان بندر ماهشهر با رمز یا امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد+تصاویر

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: به گزارش عصرجنوب؛مرحله اول رزمایش مومنانه شهرستان بندرماهشهر در مصلی این شهر برگزار شد .

دبیر قرارگاه رزمایش کمک مومنانه: در گفتگو با اصحاب رسانه یکی از اهداف این رزمایش به صحنه آوردن کمک های مردمی در حمایت از خانواده های نیازمند و هم افزایی نهادها، سازمان ها و خیرین بود.

مسئول سازندگی سپاه شهرستان بندرماهشهر تاکید کرد: انجام ماموریت طرح کمک مومنانه به صورت مسجد محور، پایگاه محور و محله محور اجرا شد.

مسئول گروه های جهادی شهرستان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته توسط بسیج گفت: از جمله کارهایی که تاکنون انجام شده است می‌توان به پویش بخشش بدهی فروشگاهی کسانی که تحت تاثیر ویروس کرونا توان پرداخت بدهی خود را از دست داده اند اشاره نمود و ادامه این پویش تا عدم دریافت اجاره از واحد های مسکونی افراد نیازمند اشاره کرد.

پاسدار هادی مقدم در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده حلقه‌های صالحین تبدیل به حلقه های خدمت و اجرای طرح کمک مومنانه شده است .

وی همچنین از طرح های اجرا شده از ابتدای مواجهه با ویروس کرونا گفت:طرح ضدعفونی سطح شهرستان و مناطق مثبت بصورت مداوم کارگاه تولید گان ماسک و دستکش طرح غربالگری، طرح مشاوران سلامت، طرح ایست و کنترل سلامت، طرح فاصله گذاری اجتماعی و طرح کمک های مومنانه از جمله طرح های اجرا شده و ادامه دار توسط ناحیه مقاومت بسیج در سطح شهرستان بوده است.

دبیر قرارگاه کمک مومنانه جهت پیشبرد اهداف طرح کمک مومنانه به شرح وظایف این کمیته ها پرداخت و گفت: معاونت اجتماعی با هدف اجرای هدفمند فعالیت ها و در راستای شناسایی نیازمندان درحال راه‌اندازی سایت مهر کریمانه برای شناسایی و ایجاد بانک آماری شهرستان کرده است که در این سامانه تمامی نیازمندان ثبت شوند.

پاسدار هادی مقدم در پایان از حضور اصحاب رسانه و همه عوامل اجرائی این رزمایش قدردانی نمود.

مطالب پیشنهادی