سرمایه‌گذری ۲۵۰۰ میلیاردی بخش خصوصی در توسعه بندرماهشهر/ ۴ تفاهم نامه در شرایط سخت اقتصادی

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: شهردار بندرماهشهر گفت: ۴ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری با مبلغ بیش از ۲هزار و۵۰۰ میلیارد ریال در قالب طرح‌های مشارکت مدنی در شهرداری بندرماهشهر با سرمایه‌گذاران داخلی منعقد شد.

 از بندرماهشهر شهرداری بندرماهشهر در راستای ایجاد درآمدهای پایدار یک قرارداد و ۳ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری ساخت مجتمع‌های تجاری، تفریحی، بازارچه، فضای سبز را با بیش از ۲هزار میلیارد ریال منعقد کرد.

مجاهد نظارات شهردار بندرماهشهر در آیین امضای قرارداد و تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری که در سالن جلسات شهرداری بندرماهشهر برگزار شد، اظهار کرد: ۴ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری با مبلغ بیش از ۲هزار و۵۰۰ میلیارد ریال در قالب طرح‌های مشارکت مدنی در شهرداری بندرماهشهر با سرمایه‌گذاران داخلی منعقد شد.

وی افزود: اولین قرارداد مربوط به احداث مجتمع تجاری تفریحی خدماتی در اتوبان آزادی است که این مجتمع با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰میلیارد ریال و در زمینی به مساحت ۴۸هزار مترمربع احداث خواهد شد. ۳۶هزار مترمربع از این پروژه تجاری تفریحی خدماتی به همراه محوطه‌سازی و فضای باز و همچنین  ۱۲هزار مترمربع آن به ساخت پارکینگ‌های طبقاتی اختصاص داده شده است.

شهردار بندرماهشهر عنوان کرد: قرارداد این پروژه به صورت مشارکت مدنی منعقد گردید و آورده شهرداری تنها زمین، عوارض و پروانه‌های ساخت است و هزینه‌های طراحی، نقشه‌برداری و ساخت پروژه بر عهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

نظارات در خصوص امضای تفاهم‌نامه اول گفت: این تفاهم‌نامه مربوط به احداث مجتمع ودینگ سنتر است که بناست در حاشیه اتوبان آزادی احداث و تمامی امورات مربوط به زوجین اعم از خرید لوازم‌خانگی، لباس عروس، پوشاک، جشن‌های عروسی، گل و شیرینی را تأمین کند.

وی گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰۰میلیارد ریال در زمینی به مساحت  ۱۰هزار مترمربع احداث خواهد شد و در این تفاهم‌نامه زمین و پروانه‌های ساخت را شهرداری تأمین و هزینه‌های طراحی و ساخت مجتمع بر عهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

شهردار بندرماهشهر در تشریح تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری سوم اظهار کرد: شهرداری بندرماهشهر محدوده فاز۷ را در اواسط سال جاری از نهادهای متولی تحویل گرفت که این منطقه دارای کاستی‌های فراوانی است و شهرداری به دلیل کمبود منابع مالی قادر نیست تمام مشکلات این منطقه را در کوتاه مدت برطرف نماید. از این رو یک تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری جوینت ونچر منعقد شد که طبق آن سرمایه‌گذار موظف است در منطقه فاز هفت معادل ۳٫۵هکتار فضای سبز، مبلمان شهری، ست‌های بازی و فضای تفریحی به همراه یک سالن ورزشی چند منظوره یک هزارمتری ایجاد کند.

وی افزود: پس از آن شهرداری یک قطعه زمین با کاربری تجاری مسکونی به مساحت حدوداً ۳هزار مترمربع در انتهای بلوار شهرداری جهت ساخت مجتمع تجاری و مسکونی در اختیار وی قرار خواهد داد که در آن پروژه نیز شهرداری ذینفع خواهد بود.

نظارات از امضای تفاهم‌نامه ساخت بازارچه به عنوان چهارمین مورد سرمایه‌گذاری یاد کرد و عنوان کرد:  بر اساس این تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد در محل خوابگاه ناحیه صنعتی خود یک بازارچه محلی احداث خواهد کرد و شهرداری معادل مجوزهای ساخت، عوارض و تمدید پروانه در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده و تا ۱۰سال به اندازه درصدی مشخص از آن منتفع می‌شود.

شهرداری را به سمت درآمد پایدار سوق دهیم

مجتبی آبادی، رئیس شورای شهر بندرماهشهر در این جلسه، اظهار کرد: در سال‌های اخیر مشکلات اقتصادی دامن‌گیر شهرداری‌ها شده است و برخی حتی توان پرداخت حقوق‌ها را ندارند. برای پیشگیری از اخلال در توسعه و چشم‌انداز چندین ساله شهر حمایت از بخش خصوصی را دستور کار خود قرار دادیم تا بتوانیم شهرداری را از مشکلات اقتصادی برهانیم و آن را به سمت درآمد پایدار سوق دهیم.

علی پروین رئیس هیات مدیره شرکت پیشکسوتان پرسپولیس در این مراسم، اظهار کرد: شرکت پیشکسوتان پرسپولیس تهران  در پروژه‌های مختلفی در تهران و اطراف تهران سرمایه‌گذاری کرده است و امروز برای اولین بار در استان دیگر قرارداد سرمایه‌گذاری به امضا رساندیم که امیدواریم که با کمک شهرداری یک مجموعه تفریحی توریستی خوبی در بندرماهشهر ایجاد کنیم.

پژمان شعبانی رئیس دانشگاه آزاد بندرماهشهر گفت: امروز بسیار خرسندیم که شهرداری و شورای بندرماهشهر مدیریت یکپارچه‌، پویا و هماهنگی به خود گرفته است. امروز تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری احداث یک بازارچه محلی را با شهرداری منعقد کردیم و امیدواریم همکاری‌های شهرداری و دانشگاه در زمینه‌های مختلف بیش از پیش افزایش یابد.