وجود ۴۰ مرکز خرید تضمینی ذرت در خوزستان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: همزمان با آغاز برداشت محصول ذرت کشاورزان خوزستانی خرید این محصول توسط مراکز خرید وابسته به تعاون روستایی در استان آغاز شد.

هرمز خواجوی با اشاره به فصل برداشت ذرت دانه‌ای در مزارع کشاورزی خوزستان گفت: هم‌اکنون ۴۰ مرکز خرید ذرت در استان خوزستان آماده خرید محصولات کشاورزان هستند و این محصول را با نرخ تضمینی هر کیلوگرم ۸۷۰ تومان خریداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه مراکز خرید محصول در شهرستان‌های شوش، اندیمشک، دزفول، شوشتر، گتوند و بهبهان هستند، افزود: هم‌اکنون ۴۰ مرکز از سوی تعاون روستایی خوزستان در شهرهای گوناگون راه‌اندازی شده تا ذرت کشاورزان را خریداری کنند.

مدیر تعاون روستایی خوزستان با اشاره به این مطلب که برنامه‌ریزی دقیق و بهتری برای خرید و انبار کردن ذرت و حمل و نقل آن در سطح استان انجام شده است، عنوان کرد: تاکنون بیش از ۱۷۲ هزار تن ذرت از کشاورزان خوزستانی خریداری کرده‌ایم در حالی که در سال گذشته ۴۹ هزار تن به صورت توافقی از کشاورزان خریداری شد.

وی تصریح کرد: از هفته جاری پول ذرت خریداری شده از کشاورزان شهرهای گوناگون خوزستان از سوی تعاون روستایی خوزستان به این عزیزان پرداخت خواهد شد.

خواجوی، رطوبت دانه‌های ذرت خریداری شده از کشاورزان خوزستانی را ۱۴ درصد بیان کرد و خاطرنشان کرد: تعاون روستایی خوزستان تا ۳۰ بهمن‌ماه آمادگی دارد تا این محصول را از ذرت‌کاران استان به صورت تضمینی خریداری کند.

از دانه ذرت در مصارف خوراکی و گرفتن روغن، تولید چسب، صابون و از نشاسته آن در صنایع رنگرزی، داروسازی، مرکب‌سازی و پلاستیک‌سازی و از ساقه ذرت نیز در صنایع کاغذ و مقواسازی و همچنین تولید کاغذ دیواری استفاده می‌شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.