بزرگراه ۲۰۰ کیلومتری در خوزستان ساخته می شود

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از ساخت بزرگراه ۲۰۰ کیلومتری در شمال استان خبر داد.

نصرالله دهقانی، در خصوص ساخت بزرگراه اهواز به ایذه اظهار داشت: با ساخت باند دوم جاده اهواز به ایذه این بزرگراه ۲۰۰ کیلومتری احداث می‌شود.
وی با بیان اینکه بزرگراه اهواز به ایذه در چند قطعه ساخته می‌شود، گفت: این مسیر حدود ۲۰۰ کیلومتر طول دارد، پیش‌بینی می‌شود که در ۴ تا ۵ قطعه ساخته می‌شود و این بستگی به اعتبارات تخصیص یافته دارد.

ساخت بزرگراه ۲۰۰ کیلومتری در خوزستان

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در ادامه از ساخت نخستین قطعه از بزرگراه اهواز به ایذه خبر داد و گفت: قطعه بخش غیزانیه به سه راهی هفتکل مطالعاتش انجام شده و پیش بینی می‌شود این قطعه که ۵۰ کیلومتر است تا پایان امسال به مناقصه گذاشته شود.
وی اعتبار ساخت قطعه بخش غیزانیه به سه‌راهی هفتکل را یک‌صد میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:مدت زمان ساخت بزرگراه بخش غیزانیه به سه‌راهی هفتگل سه ساله پیشنهاد شده است.
دهقانی افزود: اگر اعتبارات لازم به موقع تخصیص داده شود در یک برنامه ۵ ساله همه قطعات بزرگراه اهواز به ایذه ساخته می‌شود ولی تجربه نشان داده همیشه برای تأمین اعتبار مشکل داریم، بهترین حالت این است که کار ساخت قطعاتی که تصویب می‌شود و به آن اعتبار اختصاص می‌یابد راه انجام دهیم.
وی در ادامه به مزایای ساخت بزرگراه اهواز به ایذه اشاره کرد و افزود: ساخت این بزرگراه هم سرعت و هم ایمنی رفت‌وآمد خودروها را بالا می‌برد و تصادفات رانندگی را به حداقل می‌رساند.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه یکی دیگر از مزیت‌های ساخت بزرگراه اهواز به ایذه صرفه‌جویی در وقت هموطنان است، خاطرنشان کرد: با ساخت این بزرگراه راه طول مسیر تغییر نمی‌کند زیرا باند دوم در کنار جاده موجود ساخته خواهد شد.
وی عنوان کرد: با احداث این بزرگراه در کاهش مصرف سوخت صرفه جویی شده و ضریب ایمنی محور نیز افزایش می یابد.
خوزستان با برخورداری از پنج هزار و ۱۵۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۱۱ هزار کیلومتر راه روستایی از نظر طول راه ها رتبه پنجم کشور را داراست.

خوز نیوز

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.