کنترل از راه دور مزارع کشاورزی خوزستان بوسیله تلفن همراه امکان پذیر شد

عصر جنوب: مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی تولید روستایی خوزستان گفت: با انعقاد تفاهم نامه ای بین این اتحادیه و یک شرکت دانش بنیان، برای نخستین بار در کشور و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، ساخت و نصب دستگاه های کنترل از راه دور چاهها و پمپ های آب کشاورزی در سطح مزارع استان از طریق تلفن همراه اجرایی شد.
سهراب چنداز از مهمترین اهداف این دستگاه را صرفه جویی در وقت، کاهش تردد خودرو و نیروی انسانی در مزارع برای روشن و خاموش کردن موتور پمپ آبیاری و به تبع آن کاهش مصرف سوخت خودرو، صرفه جویی در مصرف آب و برق و کم شدن هزینه های کشاورز برشمرد.

وی عنوان کرد: این دستگاه در سطح مزارع به شکل آنلاین و ۲۴ ساعته، با ارسال پیامک روی موبایل کشاورز، وی را از کارکرد و نوسانات موتور پمپ کشاورزی آگاه می کند.

چنداز ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی کامل این سامانه در تمام مزارع استان، شاهد میلیاردها تومان صرفه جویی اقتصادی در بخش کشاورزی باشیم.

مدیر عامل اتحادیه شرکت های تعاونی تولید روستایی خوزستان از شرکت نفت و سازمان آب و برق که این سامانه به نوعی در راستای تحقق اهداف آنها می باشد خواست در راه اندازی بهتر این پروژه، اتحادیه شرکت های تعاونی تولید روستایی را یاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کشاورزان و تولیدکنندگان می توانند با مراجعه به اتحادیه شرکت های تعاونی تولید روستایی شهرستان محل سکونت خود از نحوه خرید و نصب دستگاه های کنترل از راه دور چاهها و پمپ های آب کشاورزی، اطلاعات لازم را کسب کنند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.