از آقای وزیر می خواهم سربه سر تیم فولاد و سایر تیم های خوزستانی نگذارد/ دوست دارم یک روز با فردوسی پور مستقیما بحث کنم

عصر جنوب: عبدالحسن مقتدایی در اولین پارلمان ورزشی خوزستان اظهار کرد: بعد از هشت ،نه  ماه تلاش دوستان، پارلمان ورزشی که به دنبال آن بودیم، تشکیل شد،قطعا این جلسه بدون نقص نیست و با تکرار و استمرار آن، ان‌شاالله به نتایجی خواهیم رسید.

در کنار تمام ماموریت های ذاتی و وظیفه هر دستگاه، کسانی نامشان در تاریخ می ماند که جسارت، خلاقیت و نوآوری داشته باشند،افراد یک بخش پنهان دارند که فقط خودشان می دانند آن چه می‌باشد و آن‌جا که فکر می‌کنند امکاناتی نیست، می‌بینیم که کار خاصی انجام می‌شود که ما باید به دنبال آن باشیم.

استاندار خوزستان گفت: کار جاری و روزانه انجام می شود ولی مهم این است که کار خاص و ویژه انجام دهیم،ما در واقع به دنبال کار خاص هستیم.

مقتدایی تشکیل پارلمان ورزش را پاسخی به احساس نیاز مردم استان علی الخصوص ورزش عنوان کرد و ادامه داد:شورای سیاستگذاری ورزش و تشکیل این پارلمان جزو وظایف ما نبود ولی ما برای پاسخ دادن به ین حوزهه احساس نیازمردم ،احساس کردیم که باید این شورا تشکیل شود،دوستان خودشان را باور کنند و هیچ وقت منتظر ابلاغی از بالا نباشند و همیشه فکر کنیم در محاصره ای قرار گرفته ایم که فرمانده خودمان هستیم.

استاندار خوزستان به رشد علمی و قابلیت ها و ظرفیت هایی در استان ایجاد شده است اشاره کرد و ادامه داد: میزبانی خوزستان جهت رقابت های کشتی و کونگ‌فو جهان در آبادان و ماهشهر نشان از این ظرفیت و قابلیت ما است.

مقتدایی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل اولین جلسه پارلمان ورزش گفت:خدا را شاکریم که صاحب این پارلمان شدیم، کار پارلمان این نیست که عده ای در جلسه بنشینند و موعظه شوند و قطعا باید نتایج شورای سیاست‌گذاری ورزش استان به این پارلمان ابلاغ شود .

استاندار خوزستان افزود: رکن اصلی پارلمان تشکیل شده است و باید کمیته های مشترک مناطق هم تشکیل شوند تا نتایج فعالیت‌ها و پیشنهادات قابل طرح در شورای سیاست‌گذاری ورزش، خروجی مباحثی باشد که از این تریبون پخش می‌شود.

استاندار خوزستان به مزاح به معاون وزیر ورزش و جوانان گفت :از وزیر ورزش بابت حمایت هایی که از ما داشته است تشکر می کنم و بعد هم این که از او می خواهم سر به سر تیم فولاد ما نگذارند و تیم های خوزستانی حاضر در لیگ را اذیت نکنند.

مقتدایی در پایان نیز خواهان بحث مستقیم با فردوسی پور شد و گفت: به آقای حاج‌رضایی نیز گفته ام که به فردوسی‌پور بگوید یک روز دوست دارم به صورت مستقیم بحثی با او داشته باشم و بگویم سرقفلی آن‌جا به اسم چه کسی است که فرصت را به برخی استان ها نمی‌دهند؛ من فکر می‌کنم باید فضایی به صورت دو سویه ایجاد شود.