آغاز انتقال آب به منطقه عشایری غرب کرخه شوش

عصر جنوب: فرماندار شهرستان شوش از اختصاص ۲۳ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح انتقال آب کشاورزی برای عشایر مستقر در منطقه غرب کرخه خبر داد.
رضا نجاتی  در نشست بررسی مشکلات و چالش های عشایر شوش جمعیت عشایری این شهرستان را ۱۸۹ خانوار و بالغ بر سه هزار نفر عنوان کرد و افزود: این عشایر با سه هزار راس دام نقش مهمی در تولیدات دامی در منطقه دارند.

وی اظهار کر: با شروع فصل سرما کوچ سه هزار خانوار عشایری با ۱۹۰ هزار راس دام از استان های اصفهان ، کرمانشاه ، لرستان ، همدان و ایلام به شهرستان شوش آغاز شده که این عشایر تا اواخر فروردین سال آینده از مراتع منطقه برای چرای دام استفاده می کنند.

نجاتی برنامه ریزی برای خدمات رسانی به عشایر را مهم دانست و با اشاره به ارتباطات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی عشایر شهرستان شوش با عشایر کوچرو استان همدان گفت: این ارتباط فرهنگی موجب شده همه ساله تعداد زیادی از عشایر بین استان خوزستان و همدان در تردد باشند.

وی عشایر را از اقشار سخت کوش جامعه که نقش مهمی در تولیدات لبنی، گوشت و محصولات کشاورزی دارند معرفی نمود و بر خدمات رسانی بهتر به آنان تاکید کرد.

مدیران کل امور عشایر استان های همدان و خوزستان نیز در این نشست ضمن اشاره به نحوه زندگی و زیست بوم عشایر و قابلیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه و کمبود اعتبارات جهت اجرای طرح های عمرانی و خدماتی خواستار مساعدت هر چه بیشتر فرمانداری شهرستان شوش و سایر دستگاهها جهت توسعه امکانات در مناطق عشایری شدند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • تانکر های فرسوده و آب های غیر بهداشتی حل بشه بعد برای میهمان ها فکری کنید/
  • مگر مشکل اب همه روستاها حل شده که فقط مشکل عشایر مانده.؟؟؟